Zabráňte tomu, aby Facebook a Google špehovali na vás pomocou týchto jednoduchých krokov

Zabráňte tomu, aby Facebook a Google špehovali na vás pomocou týchto jednoduchých krokov

Po prípade medzi Facebook a Cambridge Analytica, problematika súkromie prestalo byť dôležité pre niektoré a stal sa rozšírený problém. A nie je to menej: spoločnosti ako Facebook a Google často zhromažďujú obrovské množstvá údajov o ľuďoch, Avšak prostredníctvom niekoľkých jednoduchých konfigurácií (ktoré veľmi málo viete) môžete drasticky znížiť vystavenie vašich informácií. Je to veľmi jednoduchá úloha, ktorá nebude trvať viac ako 5 minút a je to naozaj stojí za to.

1 – Deaktivujte históriu polohy Google.

Google zvyčajne sleduje polohu vášho mobilného telefónu – zaznamenávanie minút po minúte, každé miesto, kam ste išli. Spoločnosť zabezpečuje, že informácie zhromaždené týmto prostriedkom sa použijú na ponúkanie "lepšieho vyhľadávania v mapách" a poskytovania informácií zo služby Asistent Google. Avšak, v praxi to nemá žiadny prínos pre väčšinu ľudí, pokiaľ sa necítia pohodlne sledovaní ako laboratórne myši.

Zakázať tento proces nepretržitého monitorovania zo strany spoločnosti Google História polohy Google, Na obrazovke, ktorá sa vám zobrazí, kliknite na "Správa histórie polohy". Jediné, čo musíte urobiť, je posunutím tlačidla, aby ste tento nástroj deaktivovali.

Okrem toho, Môžete odstrániť zoznam stránok, na ktorých vás spoločnosť Google zaregistroval, Kliknite na správu histórie, nastavenia a vylúčte všetky histórie polohy. Mapy Google budú aj naďalej fungovať normálne, ako vždy, ale odteraz je vaša poloha bezpečná.

2 – Zakázať monitorovanie prehliadača Google Chrome.

Prehliadač Chrome sa používa v oboch počítačoch a mobilných zariadeniach. Je to veľmi užitočný nástroj. Existuje však detail, ktorý znemožňuje jeho fungovanie: Nahrajte každý krok, ktorý vykonáte na internete a odošlite ho spoločnosti Google, Pravdepodobne predpokladáte, že nemáte čo skrývať a je to skvelé. Ale je to tiež skutočnosť, že nič nezískate tým, že im necháte sledovať – ​​všetko, čo robíte, je naplniť obrovský záznam spoločnosti Google o vás.

Preto je vhodné vypnúť sledovanie prehliadača Chrome. Kroky sú jednoduché, jednoducho zadajte ovládacie prvky aktivity Google. A na obrazovke, ktorá sa zobrazí, kliknite na tlačidlo "Web and application activity".

Môžete tiež odstrániť históriu prehliadania, ktorú spoločnosť Google zaregistrovala (kliknutím na správu histórie to urobíte). Tieto zmeny majú malý vplyv na bežné fungovanie prehliadača Google Chrome. Vaša nahrávka je stále bezpečná lokálne, na vašom smartfóne alebo počítači. Jediný rozdiel je, že už nie je odoslaný spoločnosti Google.

3 – Ukončenie dohľadu nad Facebookom.

Všimli ste si, že keď hľadáte konkrétny produkt na internete, na nejakú dobu dostanete súvisiacu reklamu v časová os? Je to preto, že Facebook sleduje vaše prehliadanie internetu, Videli ste tie modré tlačidlá, ktoré sú prakticky na všetkých webových stránkach a slúžia na zdieľanie obsahu, ktorý vidíte? Tiež pôsobia ako "sledovatelia", to znamená, oznámte Facebooku, čo ste videli na tejto stránke (aj keď nekliknete na tlačidlo).

Pre Facebook je táto informácia životne dôležitá, ale pre vás to nemá žiadny význam. Preto stojí za to zablokovať prehľadávanie. Existuje mnoho nástrojov, ktoré vám umožňujú natrvalo zablokovať trackery Facebooku, dokonca aj pre Android alebo iOS. Väčšinou sú bezplatné a automatické nástroje.

Teraz môžete pokračovať v normálnom živote. Neexistuje žiadny hriech pri využívaní služieb spoločností ako Facebook a Google so všetkými zdrojmi, ktoré ponúkajú, pokiaľ budete mať opatrnosť, že ich nedodržiavajú (na internete a mimo neho).

Sledujte video: SIMULÁTOR ATOMOVÉ BOMBY ♠ ((Nukemap))

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: