Yemin ettiğin 6 şey doğru, ama onlar gerçekten efsaneler.

Yemin ettiğin 6 şey doğru, ama onlar gerçekten efsaneler.

Vücut tüylerini çıkarmak için rake kullanmanın onu daha kalın bıraktığını duydunuz mu? Viking kasklarındaki boynuzların aslında modern bir buluş olduğunu biliyor muydunuz? Bizi çevreleyen birçok günlük efsane var ve onları azar azar bırakma zamanı.

01 – Adem ve Havva'nın elması.

Genesis'in kitabına göre: Havva meyveyi alır, ısırır ve Adem'e sunar. Bu, dünyadaki günahın ilk çiftine dönüşecek. Ancak, İncil'de meyve türüne referans yoktur.

Metnin orijinal versiyonunda "iyi ve kötünün bilimi ağacına" atıf yapılır. Bir elma olduğu efsanesi, konuyla ilgili çeşitli sanatçıların görsel temsilleri ile kurulmuştu ve muhtemelen Vulgate'de bulunan kelimelerin benzerliğinden kaynaklanıyordu: "lignus scientiae boni et Mali"(" İyi ve kötünün bilimi Ağacı ") ve"malum"Elma" için Latince isim hangisidir.

02 – Uyuyan bir uykunun uyanması ölüme neden olabilir.

Uyurgezerlik geçiren bir insanı uyandırmanın tehlikeli olabileceğinden, aniden uyandığında tahmin edilemeyen ve hatta şiddetli bir şekilde farkında olmayan ve tepki gösterebilen bir kişi olduğu tamamen doğrudur. Ancak, uyanış gerçeği, ölümle sonuçlanacak kadar yoğun bir izlenim bırakabilir ki, tamamen asılsız bir inançtır.

03 – Saçları çıkarmak için bir tırmık kullanmak daha kalın yapar.

Bu, esas olarak yanlış bir izlenimden kaynaklanan büyük bir efsanedir. Bir tırmık kullandığımızda, tüyleri deri ile yıkarız. tam olarak daha büyük bir kalınlığa sahip olduğu yer. Daha sonra, saç yeniden büyümeye başladığında, biz onu parçalamadan çok daha kalın olduğu hissine sahibiz.

04 – Van Gogh bir kadın için kulağını kesti.

Van Gogh'un sadece sol lobun bir parçasını (tüm kulağın değil) kesmesini sağlayarak başlayalım. arkadaşı Paul Gauguin önünde bir psikoz döneminde. Van Gogh, onu inciten aynı bıçakla tehdit etti ve sonra da bir parça kese içindeki kulak parçasını sardı.

Kısa bir süre sonra ressam “hediyeyi” genelev çevresindeki bilinmeyen bir fahişe getirdi. Açıkça, fahişe dehşete kapılmış ve Van Gogh'u zamanında bulmayı başaran ve kanamasından ölmesini engellemeye yardım eden polise ihbarda bulunmuştur.

05 – Köleler Mısır piramitlerini inşa ettiler.

Son yıllarda bir dizi keşif bu fikri değiştirdi, aslında kanıtlar özgür, saygın ve iyi ücretli çalışanlardıÇünkü onlar Firavun'un piramidinin yanında gömülmüşlerdi. Köle olsaydı, o topraklarda dinlenmelerine asla izin vermezlerdi.

06 – Vikingler boynuzlu kask takıyorlardı.

Bu savaşçıların portreleri 19. yüzyıldan sonra boynuzlu kasklara sahip olmaya başladı. Wagner tarafından bir opera onları temsil ettiHer ne kadar İskandinav uygarlığı çok daha erken yaşanmış olsa da ve bu aksesuara bu görünümün sahip olduğuna dair hiçbir tarihsel belirti yoktur.

Videoyu izle: Minik Kız Kargayı Yıllarca Besledi, Değil Sonrasında Karganın Teşekkür Etme Şekli ŞOK ediciydi

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: