Viis kõige mürgisemat ainet

Viis kõige mürgisemat ainet

Läbi ajaloo mürk on olnud üks peamisi arutlusteemasid, Cleopatra ja tema endise katseid ohtlike ainete aastani 2006 Aleksandr Litvinenko mõrva, vene mees, kes oli mürgitatud Londonis poloonium ja hiljuti uudis tegi Uue uurimise avamine Inglismaa ametiasutuste poolt.

Internetis on võimalik leida mitmeid artikleid ja nimekirju kõige mürgised ained, mis klassifitseeritakse sageli nende ägeda mürgisuse alusel, järgides indeksit, mida nimetatakse DL50. Kuid äge mürgisus on vaid üks teguritest, mida tuleb arvestada, ja LD50 või sarnaste indeksite kasutamine on liiga lihtsustatud.

LD50 (surmavanni lühend, 50%) mõõdab aine annust, mis on vajalik pooleks teatud populatsiooni, tavaliselt hiirte, tapmiseks. Tavaliselt mõõdetakse seda vajaliku doosiga looma ühiku kohta. See näib olevat julm, kuid objektiivne viis, kuidas kvantifitseerida, kui tähtis on teatud aine, kuid globaalne mürgisus on sellest palju keerulisem.

Toksikoloogid on teadlikud LD50 piirangutest ja tehnilistel põhjustel muutuvad need väärtused loomadel sagedamini. Seepärast on siin nimekiri LD50 mürgistest ainetest kui nende väärtused.

5. Elavhõbe

Elavhõbeda (Hg) surmavad mõjud võivad olla värskemad kollektiivses kujutlusvõimes tänu näidetele, mida kirjanik Lewis Carroll ei saanud Hatter, kes on elukvaliteediga kutsetegevuses oma kutsealal tegutsemisel. Aga elavhõbeda toksilisus see läheb palju kaugemale, sõltuvalt suurel määral elavhõbeda liigist. Orgaaniliste ja anorgaaniliste elavhõbedaühendile saades erinevaid efekte, ning seetõttu on see kajastub ka nende väärtuste LD50 (tüüpiliselt vahemikus 1 mg ja 100 mg / kg).

Puhtat elavhõbedat peetakse vähem toksiliseks, nagu on illustreeritud dramaatiliselt hambaarsti abistaja puhul, kes üritas enesetappu süstides vedelat elementi otse tema vereringesse. Kümme kuud hiljem oli naine tegelikult ilma igasuguste sümptomitest hoolimata hoolimata sellest, et elavhõbe on hajutatud kopsudesse.

4. Poloonium-210

Alexander Litvinenkoi tapmiseks kasutatud radioisotoop on äärmiselt toksiline isegi vähem kui miljardiku grammi kohta. Poloonium-2010 LD50 pole selle keemilise koostise olemuslik omadus. Samal ajal kui teised mürgised metallid nagu arseen ja elavhõbe, surmatud interaktsioon metalli kehaga, poloonium kiirgavad tapab disintegreerub tundliku biomolekulide, sealhulgas DNA katseliselt rakkude tapmine. Selle keskmine eluiga – aeg, mis vajab pooled toidetud materjali lagunemist – on ligikaudu üks kuu, mille tagajärjeks on radioaktiivse mürgituse aeglane surm.

3. Arseen

Arseenil on ligikaudu 13 mg / kg LD50 väärtused, mis on suuremad kui mõned selles nimekirjas loetletud ained. Sellele vaatamata on Toksiliste ainete ja haiguste registri amet ta andis maksimaalse positsiooni ohtlike ainete klassifitseerimisel.

See toob esile põhiküsimuse: kui tavalised on ained ja kui suured on võimalused, mis me neile endile avaldame. Ilma eelnevate spioonide arvesse võtmata on minimaalsed võimalused nakatada polooniumi või botuliintoksiini piisavas koguses tapmiseks. Siiski on Krooniline kokkupuude toksiliste metallidega on reaalsus paljudele inimestele üle kogu maailma ja lihtsa ägeda mürgisuse näitaja nagu LD50 puhul ei saa te lihtsalt seda muutujat võrrandisse integreerida.

2. Snake toksiinid

Suur osa madu mürgid need koosnevad mitmesuguste valkude seast, mille LD50 on tavaliselt alla 1 mg / kg. Kuid selle indeksi oluline komplikatsioon on kiirus, millega mitmed mürk toimivad. Kuigi mõned madud võivad süstida väga tugevaid mürke, võivad teised võimsamad olla tappa palju kiiremini. See on äärmiselt tähtis aspekt. Võimas, kuid aeglaselt mürk, võib pakkuda piisavalt pakkuda vastumürk ajal kui lühitoimeline mürki, kuigi see on madalam LD50 võiks tappa enne ohvri õnnestus arstiabi.

1. Botuliini toksiinid.

On üldine kuulda, et kosmeetikatööstuses (sealhulgas Botox) kasutatakse botuliintoksiine, kuid perekonna Botulioloogilised toksiinid on nende liikide hulgas kõige toksilisemad ained mees on tuntud. Nende seitsme valgu jaoks arvutatud LD50 indeksid olid hinnanguliselt 5 ng / kg (ng tähendab nanogrammi, üks miljardik grammi)

Hiirtele mittesurmatud kogused võivad mõjutada jäseme halvendada kuni kuu.Hämmastav selektiivsus nende toksiinide teatud tüüpi rakke inimese kehas on tõeliselt tähelepanuväärne, kuid see tähendab ka, et paljud liigid (sealhulgas kõik selgrootud) lihtsalt ei mõjutanud.

Vaata videot: Kõige rohkem mürgised maod planeedil

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: