Vic Tandy: ilk hayalet avcısı

Vic Tandy: ilk hayalet avcısı

1980'lerde Vic Tandy adlı bir adamın Warwick, County Warwickshire, İngiltere kasabasında bir tıbbi cihaz imalat şirketi için çalıştığı zaman başladı. Mühendislikte bir geçmişe sahip olan Tandy, bir dizi boru hattıyla bağlanan iki çelik yapıdan oluşan basit bir laboratuvarda tıbbi cihazlarla çalışmak için işe alınmıştı.

Taraftarlardan ve bombalarından gelen sürekli vızıltılara ek olarak, Tandy ve arkadaşları, ofiste hiçbir şey bulamadılar. Ancak, garip bir görüntü kendini göstermeye başladığında bu huzurlu ve monoton atmosfer sona ermiştir.

Garip bir varlık.

Bir sabah çalışmam gerektiğinde Tandy, laboratuarın belediye başkanının acele ettiğini ve kurulumdan tamamen korktuğunu gözlemledi. Bayan ne olduğunu açıklayamadı, sadece garip bir korku hissi ve o yerde yalnız olmadığına dair neredeyse kesin bir şüphe ile istila edildiğini söyledi. Tandy, yorgunluk ürünü olmuştu, çünkü geceleri eski ve yıpranmış bir tesiste çalışmak kolay değil.

Ancak, Tandy ve meslektaşlarının ikisini takip eden günlerde, aynı derecede kuşkucu, Çalışma alanıyla sınırlı olan istikrarsız ve tuhaf bir atmosfere daldılar.. Tandy bu duyguya “iç karartıcı” olarak atıfta bulundu ve soğuk terlemekten şikayet etti. Fakat bazı şeyler de çoğu insanın paranormal dünyaya özgü olduğunu düşünebilirdi: bir keresinde, meslektaşlarından biri masasında çalışıyordu ve birisinin omzuna baktığını hissetti ama kim olduğunu görmek için döndüğünde kimse mevcut değil.

Başka bir vesileyle, Tandy tek başına çalışırken, vizyonunun sınırlarında tuhaf gri bir görünüm gözlemlediama başını döndürerek, ne olursa olsun, şeyin ortadan kaybolduğunu gördü. Mantıksallarının ötesinde bir açıklama bulmakta isteksiz olan Tandy ve meslektaşları, tüm bu fenomenlerin bir yorgunluk ürünü olduğunu varsayarak sona erdi.

Görünmez bir güç.

Günler sonra Tandy, eskrim kılıcını korumak için bir laboratuar mengene kullandığında, kılıcı çeneye kilitlenene ve bıçağın bir parçası çıkana kadar kolu çevirdi. Daha sonra, bir an uzaklaştı ve buldu kılıcı görünmez bir kuvvet tarafından yönlendirilen şiddetli bir şekilde yukarı ve aşağı sıçradı..

Tandy bıçağı ve çalışma masasından mengeneyi çıkardı ve salınımlar durdu. Cihaz yüzeye döndüğünde, saniyeler içinde bıçak tekrar hareket etmeye başladı. Bu yapılandırmayı tekrar tekrar laboratuvarı etrafında denedi ve odanın köşelerinde fenomenin azaldığını, merkezde ise salınımların güçlendiğini gördü. Kılıcın en şiddetli hareketleri, tezgahta meydana geldi, tam gün önce gri bir figür gördüğümü sandım.

Gerçeği keşfetmek

İyi bir mühendis olarak Tandy, bir hava akımının odanın çevresini etkilediğini, bıçağın hareket etmesine ve garip bir şekilde, onu ve meslektaşlarının bir insan varlığını algılamasına neden olduğunu sonucuna vardı. Hipotezini derinleştiren Tandy, yeni bir egzoz fanının yeni kurulmuş olduğunu fark etti. Bu ekibin gelişi, temizlik görevlisini dehşete düşürdüğü tarihle çakıştı.

görünüşe göre, Ekstraktör ve laboratuvar konfigürasyonunun kombinasyonu, 19 Hz'den daha düşük bir frekansta kalıcı bir ses dalgası üretti. Olarak bilinen bir frekans bölgesinin parçası olan bu frekans infrasoundNormal insan kulağının menzilinin hemen dışında yer alır, fakat insan gözbebeklerinin ortalama rezonans frekansına çok yakındır. bu Laboratuvar çalışanlarının gözünde hafif bir titreşim oluştuBu, meraklı optik yanılsamaların açığa çıkmasına neden oldu. Çıkarıcıyı değiştirdiklerinde gizemli varlık ortadan kalktı ve çalışma ortamı normale döndü.

Infrasound'un, yanlışlıkla düşük frekanslı ses dalgaları üreten ve hayalet varlığı hissi yaratan organ boruları gibi diğer ortamlarda benzer fenomenler ürettiğine inanılmaktadır. Tandy'nin tıbbi cihaz laboratuvarındaki gözlemleri konuyla ilgili kısa bir bilimsel makalenin yayınlanmasına yol açmıştı ve Tandy, kazara tecavüz deneyimini 2005'te ölümüne kadar iddia edilen paranormal olayları sessizce gözden geçirme kararı aldı.

Eğer hoşuna gitti, tamamen gerçek bir hayalet hikayesi öneririz.

Videoyu izle: ENES SAKİN OL !! : D – ÇIKTI # 1

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: