Váš život by nemohol byť viac ako simulácia hry

Váš život by nemohol byť viac ako simulácia hry

Tu sme hovorili o teóriu, že náš vesmír by mohol byť počítačová simulácia. Pred niekoľkými dňami zakladateľ Tesla a SpaceX, Elon Musk povedal, že z jeho hľadiska, je pravdepodobnosť, že obývajú skutočný svet je jeden z tisícov miliónov.

Život nesmie presahovať scénu matice alebo herné simulácie. Ty a ja nie sme viac ako postavy ovládané a riadené niektorou veľmi rozvinutou civilizáciou, oveľa pokročilejšie ako naše. Takto podnikateľ Elon Musk, prezident spoločnosti Tesla a SpaceX, si myslí, že je to subjekt, ktorý inšpiroval obraz nového Iron Mana v roku 2008.

Pri vašej účasti na Konferencia o kóde, v Kalifornii, Musk odpovedal na otázku novinára o teórii, že žijeme v nejakej simulácii alebo hre. A bolo celkom jasné: "pravdepodobnosť, že sme v reálnom svete, je jedna v miliardách”.

Odkazuje na staré hry, ako je Pong, aby ospravedlnil svoju teóriu. Za 40 rokov sa svet hier vyvíjal tak, že v súčasnosti sa virtuálne scenáre veľmi podobajú skutočným. Potom podľa neho bude v určitom bode veľmi ťažké rozlíšiť realitu od simulácie.

Ďalšie generácie môžu byť schopné prikazovať podobné ľudské bytosti s nami, alebo ešte lepšie, možno sa to už stalo. "Mohlo by to byť, že drvivá väčšina myšlienok, ako je tá naša, nepatrí do pôvodnej rasy, sotva ľudia simulovaní pokročilými potomkami inej pôvodnej rasy”.

Celú konferenciu je možné vidieť tu:

Sledujte video: Zeitgeist: Film (2010)

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: