Ukazujú, že kvantové zapletenie je fyzicky skutočné

Ukazujú, že kvantové zapletenie je fyzicky skutočné

Jeden z najpodivnejších javov, ktoré možno nájsť vo vede je kvantová zapletenie – keď dve častice interagujú tak, že sú hlboko prepojené a v podstate zdieľať existenciu, aj keď sú svetelné roky ďaleko.

Einstein však s touto myšlienkou nesúhlasil a dospel k záveru, že to bolo príliš zvláštne, aby bolo skutočné, Aj keď myseľ ako brilantná ako nemecký vedec odmietla koncept kvantového zapletenia, nový experiment je najsilnejším dôkazom, že kvantové prepojenie je skutočným javom.

Voľná ​​vôľa

Výskumníci z MIT v Spojených štátoch, na univerzite vo Viedni v Rakúsku, v spolupráci s odborníkmi z Číny a Nemecka len zaplniť medzeru kvantovej mechaniky v súvislosti s kvantovej zapletenie. Štúdia bola nedávno publikovaná v časopise Physical Review Letters.

Toto vákuum, ktoré hovoríme je o slobodu voľby, čo naznačuje, že ľudské faktory – ako je napríklad vykonávanie experimentu, výber častice, ktoré sú vzájomne prepojené a vlastnosti sa meria, okrem iných faktorov – môže skončiť zvýraznenie niektoré premenné odhaľujú kvantové spletenie, keď nie je prítomná.

"Skepticizmus o kvantovej mechanike sa výrazne znížil," hovorí výskumník David Kaiser, profesor fyziky na MIT. "Stále sme sa ho nezbavili, ale už sa to zmenšilo o 16 rádov."

Experiment

Aby sa pokúsili byť čo najčastejšie náhodný, skupina výskumníkov sa rozhodla dodržiavať veľmi staré fotóny vzdialených hviezd, Zamerali sa najmä na tie hviezdy schopné posielať modré a červené fotóny v našom smere. Najbližšia z týchto hviezd je 600 svetelných rokov od Zeme. Inými slovami, v svetle by to trvalo 600 rokov, kým by sme sa dostali k nám.

Výskumný tím inštalované dva ďalekohľady, jeden na univerzite vo Viedni a ďalšie v Rakúskej akadémie vied, aby prijať fotóny týchto hviezd, ktoré boli následne meraných. Tu je kľúč k tomuto experimentu, pretože svetlo z hviezdy netrpí zmeny v spôsobe, to znamená, že akýkoľvek non-quantum skrytá premenná, ktorá by mohla mať vplyv na častice asi stalo predtým, než svetlo vyžarované.

"Zistili sme odpovede v súlade s kvantovou mechanikou do veľmi vysokého stupňa, úplne v rozpore so predpovedí Einsteinovej štýlu," hovorí Kaiser. "Všetky predchádzajúce experimenty mohli byť podrobené tomuto podivnému vákuu, aby vysvetlili výsledky pozorované v mikrosekundách pred každým pokusom v porovnaní s našimi 600 rokmi. Potom hovoríme o rozdieloch mikrosekundov za 600 rokov, teda o 16 rádov, "hovorí.

Táto štúdia úplne nezatvorila vákuum slobody voľby, ale potvrdzuje, že podivné vlastnosti kvantovej mechaniky už existovali aspoň 600 rokova ďalším cieľom výskumných pracovníkov je ešte viac zvýšiť tento čas analýzy.

Tento experiment je príkladom toho, ako zlepšenia technológie nám pomáhajú lepšie pozorovať vesmír a pochopiť, ako to funguje.

Sledujte video: Matematika a kúzlo origami. Robert Lang

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: