Thomas Blood, złodziej klejnotów koronnych

Thomas Blood, złodziej klejnotów koronnych

The Crown Jewels to zbiór reliktów o ogromnej wartości historycznej i pieniężnej związanej z monarchią w Wielkiej Brytanii. Przez setki lat te złote kamienie inkrustowane drogocennymi kamieniami były przechowywane pod ochroną strażników w Tower of London. I jako sposób na powstrzymanie złodziei, historycznie karą za kradzież ich była śmierć, Oczywiście, są kryminaliści, którzy akceptują ryzyko, na przykład Thomas Blood który wkradł się do Tower of London w roku 1671, aby ukraść ten królewski skarb.

Krew została opisana jako bardzo charyzmatyczny, czarujący temat z niezwykle ostrym dowcipem. Był w stanie podejść do najcenniejszych symboli brytyjskiej monarchii, używając jednego z najstarszych oszustw, jakie istnieją: zaprzyjaźnił się z osobą, która miała dostęp do tych elementów, 77-letni Strażnik Biżuterii o imieniu Talbot Edwards.

Plan

Krew przyszedł do Tower of London pod przykrywką skromnym duchownego, który oblał Edwards komplementami, ale najpierw polecił atrakcyjną aktorkę, która towarzyszyła mu udawać się paraliżującego bólu żołądka.

Talbot Edwards był kulturalny człowiek, i jak jego mieszkanie było tuż powyżej miejsca, w którym przechowywane są klejnoty koronne, natychmiast poprosił żonę, aby uczestniczyć w towarzyszkę Krwi, ruch, który pozwalał rogue złodziej przeprowadzenia jego magia z krewnymi Edwardsa dawała im prezenty jako fałszywe oznaki wdzięczności za uratowanie kobiety.

Kiedy rodzina Edwards została porzucona, Blood powiedział im, że miał bogatego siostrzeńca szukającego żony, wiedząc, że Talbot Edwards szukał dobrze sytuowanych zalotników dla swojej córki. Zgodnie z oczekiwaniami Edwards nie przegapił okazji i zorganizował spotkanie, by poznać tajemniczego siostrzeńca.

W spotkaniu nie uczestniczył tylko rzekomy bratanek Krwi, który w rzeczywistości był jego synem, ale także trzema innymi podmiotami nazwanymi Robert Perrot, William Smith i Richard Halliwell.

Kradzież klejnotów koronnych.

Tego dnia, 9 maja 1671 roku, podczas gdy większość gości wchodziła do Tower of London w kierunku siedziby Edwardsa, Smith został wybrany, aby czekać na zewnątrz z końmi gotowymi.

Podczas gdy goście czekali, aż pani Edwards skończy przygotowania posiłku, Blood zasugerował bardzo niedbale, że byłoby dobrym pomysłem, gdyby Talbot zabrał ich do docenienia słynnych Klejnotów Koronnych. W tym momencie ważne jest, aby wyjaśnić, że częścią pracy Edwards było pokazanie (ludziom, którzy zapłacili) tego zbioru relikwii, więc ta akcja nie była niczym nadzwyczajnym.

Dlatego też bardzo szczęśliwy, by zadowolić swego nowego przyjaciela, stary Strażnik Klejnotów nawet nie wahał się poprzeć tego pomysłu i skierował ludzi do pokoju, w którym przechowywano Klejnoty Koronne.

Gdy tylko weszli do pokoju, Krwi zdjął maskę i swoich popleczników zaczęli gwałtownie uderzać w Talbota Edwardsa, a potem dźgali go w brzuch, tylko dla pewności. Kiedy starzec był podporządkowany i zakneblowany, Halliwell zaczął obserwować, jak Krwi chwyciło koronę i za pomocą młotka, który wcześniej ukrył, zaczął go młotkować, aby łatwiej było się ukryć.

Tymczasem bez żadnego ostrzeżenia Perrot próbował pomieścić Kula Sovereign's, symbol potęgi Imperium Brytyjskiego, w jego spodniach. Z drugiej strony, potomek Krwi szukał sposobu, by przeciąć dwa Królewskie Berło, ponieważ w jednym kawałku było bardzo duże, aby go ukryć.

Wycofanie

Ku jego pechu Halliwell ostrzegł ich, że syn Edwardsa wrócił do domu i szukał ojca. W tym momencie najwyraźniej trójka podjęła decyzję o ucieczce bez berła, zanim przybył syn Edwardsa. W biuletynie napisanym przez pana Kirke tego samego dnia po południu można go przeczytać.

Po wejściu Edwards odkrył, że jego ojciec został ranny i pobiegł za złodziejami. Jeden ze złoczyńców, zastrzelony na niego, ale chybił, jak strażników, ale prześladowania kontynuowane i udało się zdobyć dwa pobliżu Iron Gate, Old Krwi przebrany za księdza, który twierdził, że nazywa się inna nazwa Ailoffe i Perrot. Później, syn Krwawego został przyłapany na upadku z konia w okolicach Gravel Lane, nazywał się Hunt i był tą samą osobą, która porwała księcia Ormonde. Zostali przeniesieni do Withehall i aresztowani, a dwóm udało się uciec.

Stary Strażnik Klejnotów zdołał przetrwać straszliwy atak, pomimo wieku, bicia i ukłucia w brzuch. W rzeczywistości król Karol II udzielił mu niewielkiej rekompensaty za odszkodowanie za poniesione szkody w służbie korony.

Przebaczenie króla Karola II.

Po aresztowaniu Krew miała długą historię wyczynów podczas angielskiej wojny domowej (w tym dwa zamachy na księcia Ormonde i rzekomo atak na samego króla). Nie chciał rozmawiać z inną osobą, poza samym królem Karola II, o tym, co stało się podczas usiłowania napadu.

Niesamowicie, monarcha zgodził się spotkać z Krwią, zbrodniarzem, który już ważył nagrodę w wysokości tysiąca funtów za głowę z powodu innych przestępstw niezwiązanych z tym konkretnym rabunkiem. Podczas tego spotkania Krew wykorzystywała jego wdzięk, by przypodobać się królowi i wszystkim obecnym, w tym księcia Yorku i innych królewskich … ta taktyka zadziałała.

Według doniesień, po rozrywkę króla z pogrubioną historię kradzieży, exploity i przygody on miał w swoim życiu, wiele pochlebstw, a nawet powiedzieć o czasie, który niemal zabił go podczas kąpieli w Tamizie , zatrzymując się tylko po to, by uświadomić sobie, że to Jego Wysokość, Carlos II przyznał mu całkowite przebaczenie.

I nie tylko za kradzież Klejnotów Koronnych, także za wszelkie inne przestępstwa że Thomas Blood popełnił między 29 maja 1660 a dniem, w którym zostało ogłoszone ułaskawienie, 1 sierpnia 1671 roku. Wolność objęła także jego syna i drugiego wspólnika.

Ale szczęście Krwi nie ograniczało się do tego. Zdarza się, że w czasie angielskiej wojny domowej ten temat od pewnego czasu wspierał sprawę Carlosa I, ale kiedy perspektywy były niekorzystne, po prostu zmienił strony. Tak więc, kiedy Carlos I został wydalony, Krew otrzymała nagrodę i sprawili, że osądził pokój. Jednakże, gdy Karol II wstąpił na tron, krew została usunięta ze statusu i własności. Jaki związek miało to z obecnymi okolicznościami?

Szpieg w służbie króla?

Niezadowolony z udzielania przebaczenia Krwi, Carlos II podjął decyzję o zwrocie ziem, które wcześniej usunął, a także zapewnił roczny dochód w wysokości 500 funtów, Chociaż trudno jest oszacować tę kwotę we współczesnych funtach, niektóre szacunki sugerują, że dzisiaj byłoby to równowartość 70 000 funtów.

Istnieje kilka hipotez, w których król nagrodził w ten sposób przestępczego przestępcę. Jeden wspomina, że ​​cały spisek został zorganizowany przez księcia Buckingham, który przeniósł swoje wpływy, aby wyprowadzić Krew i jego wspólników z więzienia, gdy plan się nie powiódł. Inny sugeruje, że sam król był po próbie rabunku jako sposób na zwiększenie swojej osobistej fortuny. Jednak znacznie bardziej prawdopodobna jest sugestia znanego pamiętnikarza Johna Evelyn.

Spekulowano, że był szpiegiem w różnych częściach świata, że ​​był zamożny zarówno z Sectarianami, jak i Entuzjastami i wykonywał usługi dla Jego Królewskiej Mości, jak nikt inny.

Innymi słowy, być może król zobaczył w krew do inteligentnym, przygotowane, uroczy i dobrze podłączone (między szlachtą i sekt karnych), które nie przeszkadza ręce brudne, aby osiągnąć swoje cele, więc postanowił dać przepraszam, zapewnij mu farmę i pensję za jego służbę szpiegowską i oficera politycznego na koronę.

Jednak nie ma dowodów na poparcie takich teorii, a także może być prawdą, że wybitny sposób, w jaki Krwi opisał królowi jego małą ucieczkę, został przebaczony. Tak było, kiedy Krew zmarła w 1680 roku, ekshumowali jego ciało, aby sprawdzić, czy nie sfałszował swojej śmierci.

Obejrzyj wideo: 2 Niziurski, Ksiega urwisow Druga część

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: