Thomas Blood, zlodej korunovačných klenotov

Thomas Blood, zlodej korunovačných klenotov

Korunné šperky sú zbierkou pozostatkov obrovskej historickej a peňažnej hodnoty spojenej s monarchiou v Británii. Pre stovky rokov tieto kúsky zlata vykladané drahými kameňmi zostali pod ochranou stráže na Tower of London. A ako spôsob, ako odradiť zlodeja, historicky bol trest za krádež smrťou, Je zrejmé, že existujú zločinci, ktorí akceptujú riziko, ako je tomu v prípade Thomas Blood ktorý sa dostal do Londýnskej veže v roku 1671, aby sa pokúsil ukradnúť tento kráľovský poklad.

Krv bola opísaná ako veľmi charizmatický, očarujúci subjekt s mimoriadne ostrým vtipom. Dokázal sa priblížiť k najcennejším symbolom britskej monarchie pomocou jedného z najstarších podvodných trikov, ktoré existujú: stal sa priateľom s osobou, ktorá mala prístup k týmto dielom, 77-ročná šperkovská stráž Talbot Edwardsová.

Plán

Blood prišiel do londýnskeho Toweru pod rúškom pokornej kňazov, ktorí uhasiť Edwards s komplimenty, ale najprv nariadil atraktívnu herečku, ktorá ho sprevádzala na falošné ochromujúce bolesti žalúdka.

Talbot Edwards bol gentleman človek, a pretože jeho byt bol práve nad miestom, kde sú uchovávané korunovačné klenoty, okamžite požiadal svoju ženu, aby sa zúčastnili spoločník krvi, čo je krok, ktorý dovolil rogue zlodej vykonávať jeho mágia s príbuznými Edwardsa, ktoré im dary darovali ako falošný znak vďačnosti za zachránenie tejto ženy.

Potom, čo vtrhli do vaku k rodine Edwards, Blood im povedal, čo sa stalo, že majú bohaté synovca, ktorý hľadal manželku, pretože vedel, že Talbot Edwards hľadal zámožní nápadníci pre svoju dcéru. Ako sa očakávalo, Edwards nezmeškal šancu a usporiadal stretnutie, aby sa stretol s tajomným synovcom.

Stretnutie sa nezúčastňovalo iba údajného synovca Blood, ktorý bol v skutočnosti jeho synom, ale aj ďalšími troma ďalšími osobami, menom Robert Perrot, William Smith a Richard Halliwell.

Krádež korunových klenotov.

V ten deň 9. mája 1671, kým väčšina hostí vstúpila do Londýnskej veže smerom k príbytku Edwardsa, Smith bol vybraný, aby čakal vonku s pripravenými konemi.

Ako hostia čakali na pani Edwards skončil príprave jedla, Blood veľmi nenútene navrhol, že by to bol dobrý nápad, ak Talbot vzal vidieť slávne korunovačné klenoty. Potom, čo v tomto bode, je dôležité si uvedomiť, že časť práce bolo ukázať, Edwards (ľudia, ktorí zaplatili) túto zbierku relikvií, takže toto opatrenie nebolo nič neobvyklé.

Preto je nesmierne šťastný potešiť svojho nového priateľa, starý Keeper z klenotov ešte váha podporiť myšlienku a nariadil mužom, aby miesta, kde boli uložené korunovačné klenoty.

Hneď ako vstúpili do miestnosti, Blood si odtiahol masku a svojich stúpencov začali násilne zasiahnuť Talbota Edwardsa a potom ho bodali do žalúdka, len aby si bol istý. Potom, čo starý muž bol viazaný a roubík, Halliwell obrátil sa pozerať, zatiaľ čo Blood vzal korunu a pomocou balíček, ktorý predtým skryté, začal ho búšiť, aby bolo ľahšie skrývať.

Medzitým sa Perrot pokúsil zabrániť Pán suverenity, symbol boje Britskej ríše, v nohaviciach. Na druhej strane potomstvo Blood hľadalo spôsob, ako znížiť počet dvoch Kráľovský žezlo, pretože v jednom kuse bol extrémne veľký, aby ho skryl.

Odstúpenie.

Na svoju smolu Halliwell varoval, že syn Edwardsa prišiel domov a hľadal svojho otca. V tomto bode zjavne tí z nich urobili rozhodnutie utiecť bez žezla pred príchodom Edwardovho syna. V spise, ktorý napísal pán Kirke v ten istý deň v popoludňajších hodinách, by sa to dalo čítať.

Po vstupe, pán Edwards zistil, že jeho otec bol zranený a bežal po zlodejoch. Jeden z tých zločincov, strieľali na neho, ale minul, rovnako ako stráže, ale prenasledovanie pokračoval a podarilo sa mu zachytiť dva blízkosti Iron Gate, Old Blood prezlečení za kňaza, ktorý tvrdil, že sa volá iný názov Ailoffe a Perrot. Neskôr syn Blood bol zachytený, keď spadol z koňa v blízkosti Gravel Lane, jeho meno bolo Hunt a bol to ten istý človek, ktorý uniesol Duke Ormonde. Boli prevezené do Withehallu a umiestnené v úschove, ďalšie dve sa podarilo uniknúť.

Starý Strážca klenotov dokázal prežiť strašný útok, aj napriek veku, biť a bodnutie v žalúdku. V skutočnosti mu kráľ Karol II. Udelil malú kompenzáciu za náhradu škody, ktorú utrpel v službe koruny.

Odpustenie kráľa Karola II.

Keď zatknutý, Blood mal dlhú históriu zneužitiu došlo počas anglickej občianskej vojny (kde dva pokusy o atentát súčasťou proti vojvoda Ormonde a údajne k útoku na samotného kráľa). Odmietol hovoriť s inou osobou, okrem samotného kráľa Karola II., O tom, čo sa stalo pri pokuse o lúpež.

Je neuveriteľné, že kráľ súhlasil, že stretnutie s krvou, zločinec na už vážila tisíc libier odmenu za hlavu, pretože ďalších trestných činov nesúvisiacich s krádežou zvlášť. Počas tohto stretnutia, Krv využila jeho šarm, aby sa zabránilo kráľovi a všetkým prítomným, vrátane vévody z Yorku a ďalších royalov … taktika fungovala.

Podľa správ, po zábavné kráľa s tučným príbehu o krádeži, sú exploity a dobrodružstvo on mal počas svojho života, veľa lichotenie, a dokonca aj tí, o dobe, ktorá ho skoro zabije pri kúpaní v Temži , zastaviť len aby si uvedomil, že to bolo Jeho Veličenstvo, Carlos II mu dal úplné odpustenie.

A nielen za krádež korunovačných klenotov, ale aj za akýkoľvek iný zločin Thomas Blood ktorý spáchal medzi 29. mája 1660 a dňom, že odpustenie bola vyhlásená 1. augusta 1671. Sloboda rozšírená tiež na jeho syna a druhého komplica.

Ale šťastie Blood to nebolo obmedzené. Stáva sa, že počas anglickej občianskej vojny túto vec dlhší čas podporovala príčinu Carlosa I., ale keď bol výhľad nepriaznivý, jednoducho zmenil strany. Tak, keď bol Carlos vylúčený, dostal Blood odmenu a urobili ho sudcom pokoja. Keď však Karol II. Vystúpil na trón, Blood bol odstránený zo stavu a majetku. Aký vzťah má tento vzťah k súčasným okolnostiam?

Špión v službách kráľa?

Nie je spokojný s udelením odpustenia Blood, Carlos II sa rozhodol vrátiť pozemky, ktoré predtým odňal, okrem poskytovania ročného príjmu vo výške 500 libier, Hoci je ťažké odhadnúť túto sumu peňazí v moderných librách, niektoré odhady naznačujú, že dnes by sa rovnalo 70 000 libier.

Existuje niekoľko hypotéz, že kráľ odmenil delikventného podvodníka týmto spôsobom. Jeden uvádza, že celý pozemok bola organizovaná vojvodom z Buckinghamu, ktorý sa presťahoval svoj vplyv, aby krv a jeho komplica vo väzení, keď plán zlyhal. Iný naznačuje, že sám kráľ bol po pokuse o lúpež ako spôsob, ako zvýšiť jeho osobné bohatstvo. Ďalším, oveľa pravdepodobnejším, je ten, ktorý navrhol slávny diarista John Evelyn.

To bolo špekuloval, že to bol špión v rôznych častiach, čo bolo v poriadku, stojace oboma Sectarios a nadšencov, a vykonané služby pre Jeho Veličenstvu ako žiadny iný mohol.

Inými slovami, možno kráľ videl v krvi, aby inteligentné, pripravený, očarujúce a dobré spojenie (medzi šľachtou a kriminálnej sekty), ktoré nevadilo dostať svoje špinavé ruky na dosiahnutie svojich cieľov, a tak sa rozhodol dať ospravedlňuj sa mu, poskytnite mu farmu a plat pre jeho špionážne služby a politický operatívny za korunu.

Neexistujú však žiadne dôkazy na podporu takýchto teórií a mohlo by to byť tiež pravda, že brilantný spôsob, akým Blood opísal kráľovi jeho malý útek, bol odpustený. Ako to bolo, keď Blood zomrel v roku 1680, exhumovali svoje telo, aby si overili, že neomylil svoju smrť.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: