Świadomość po śmierci sugeruje badania naukowe

Świadomość po śmierci sugeruje badania naukowe

Choć do niedawna istnienie życia po śmierci był przedmiotem zdegradowany wyłącznie do badaczy zjawisk paranormalnych, to sprawa całkowicie odrzucone przez naukę, ostatnio, niektórzy naukowcy utrzymują swoją uwagę na to zjawisko. Tak było po czterech latach badań w blisko doświadczeń śmierciNiedawno opublikowano największe dotychczas badanie medyczne związane z tym tematem, a wyniki są naprawdę interesujące.

Naukowcy z University of Southampton przeanalizowali przypadki dwóch tysięcy osób, które doświadczyły zatrzymania krążenia przy przyjęciu do różnych szpitali w Stanach Zjednoczonych, Austrii i Wielkiej Brytanii. Po analizie każdego przypadku stwierdzili, że 40% osób, które zostały klinicznie podane w krótkim czasie, zgłosiło, że w tym czasie, w jakiś sposób, mieli sumienie.

Dr Sam Parnia, który obecnie pracuje na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku i który prowadził śledztwo, ostrzegł Telegraph w wywiadzie dotyczącym jednego z najbardziej ekstremalnych przypadków, o których wiedzieli:

"Wiemy, że mózg nie działa, gdy serce przestaje bić. Ale w tym przypadku wydaje się, że świadomość utrzymywała się przez trzy lub więcej minut w okresie, gdy serce przestało bić, mimo że mózg normalnie gaśnie po 20 lub 30 sekundach. "

Lekarz odniósł się do przypadku 57-letniego mężczyzny, który chociaż spędził trzy minuty klinicznie martwego, donosił, że czuł się, jak opuszcza swoje ciało i, z kąta pokoju, obserwował sposób, w jaki został on reanimowany przez zespół medyczny. Najbardziej imponujące było to, że opisał ruch personelu i dźwięki maszyn, które miały miejsce po tym, jak został wydany jako "martwy".

"Ten człowiek opisał wszystko, co stało się w pokoju, ale także usłyszał sygnały dźwiękowe emitowane przez maszynę w ciągu trzech minut. Więc można było zmierzyć, jak długo trwało twoje doświadczenie. Był całkiem pewny siebie i wszystko, co powiedział, zdarzyło się naprawdę.

Spośród 2060 pacjentów, u których nastąpiło zatrzymanie krążeniowo-oddechowe, 330 poddano resuscytacji, a 240 z nich zauważyło, że byli względnie przytomni, podczas gdy lekarze stosowali resuscytację krążeniowo-oddechową. Większość respondentów stwierdziła, że ​​nie pamiętali szczegółów, ale opisali wrażenia i obrazy, które zostały powtórzone w raportach. Około 20% respondentów wskazało, że czują się a uczucie spokoju, a 27% wydawało się, że czas ten przyspieszył lub spowolnił.

Niektórzy przypomnieli sobie słynne jasne światło, które powracało w przypadku doświadczeń bliskiej śmierci, inne zgłosiły strach, uczucie utonięcia lub tonęły w głębokiej wodzie. Spośród grupy 13% stwierdziło, że czują się oddzieleni od swoich ciał, a ta sama liczba mówi, że ich zmysły stały się bardziej ostre niż normalnie.

Ponadto 8% zgłosiło, że znalazło jakąś mistyczną obecność lub zrozumiały głos, a 3% mogło zobaczyć duchy religijne lub martwych ludzi.

Chociaż idealnie żadne badanie naukowe nie powinno być uznane za fakt rozstrzygający – pamiętając, że duch nauki nigdy nie powinien przestać szukać nowych ograniczeń – to badanie obejmuje wystarczająco dużą próbkę, to znaczy wystarczająco przeanalizowanych danych, aby uznać ją za odniesienie na ten temat W rzeczywistości wyniki z pewnością uzasadnią nowe badania, aby spróbować pójść nieco dalej.

Możliwość świadome życie po śmierci, założenie różnych religii, stanowi jedną z najbardziej ekscytujących zagadek ludzkości. Tak więc zmiana paradygmatu wokół tego zjawiska miałaby poważne konsekwencje w różnych obszarach.

W każdym razie, z pokazów dekapitacji zaproponowanych przez Guillotin, ten temat jest przedmiotem debaty. Już społeczeństwo było historycznie kontrolowane, podporządkowane i kształtowane pod obietnicą lepszego życia po śmierci.

Niektóre badania teoretyzują, że mózg pozostaje aktywny przez określony czas, próbując przywrócić funkcje życiowe, mimo że serce się zatrzymało. Być może więc wspomnienia i odczucia podczas tych okresów śmierci klinicznej są mieszanką informacji, która krąży w mózgu po traumatycznym procesie.

Osobiście uważam, że nie powinniśmy dać się ponieść entuzjazmowi, istnieje wiele wcześniejszych badań, które sugerują, że po śmierci nie ma nic więcej. Być może te doświadczenia bliskie śmierci są jedynie wspomnieniem, pożegnaniem i szacunkiem dla organu tak cudownego jak ludzki mózg.

Literatura: 1, 2, 3

Obejrzyj wideo: Fizyka kwantowa udowadnia istnienie duszy

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: