Strašná budúcnosť ľudstva prezentovaná v videu Pentagonu

Strašná budúcnosť ľudstva prezentovaná v videu Pentagonu

Obrovské neformálne osady, environmentálne katastrofy, organizovaný zločin a občianska vojna. Všetko, čo je ilustrované scénami aktuálneho chaosu, ktoré opísal spievajúci hlasový oznamovateľ. Mohlo by to byť sci-fi s nízkym rozpočtom, ale je to viac znepokojujúce.

Je to vzdelávacie video produkované Pentagonom a publikované americkou stránkou Záber, V tomto približne päťminutovom videu nazvanom "Mega Cities: Urban Future, Emerging Complexity", americká armáda si predstaví, aké budú metropoly do roku 2030.

"Nerovnosť medzi chudobnými a bohatými sa zvýši a etnické a náboženské napätie bude prvkom, ktorý definuje spoločnosť," hovorí rozprávač a neskôr poukazuje na to, že "nepravidelné osídlenia rýchlo rastú". "Toto je náš budúci svet, pre ktorý nie sme pripravení."

V katastrofickej vízii americkej armády sa dokonca hovorí o internete, ktorý odhaduje, že bude zamorený "nezákonných hospodárskych systémov"(Pravdepodobne postavený na základe virtuálnych mien, ako je Bitcoin) a "zločinecké syndikáty", ktoré budú mať "globálny dosah". Stručne povedané, autentická dystopia.

Video ďalej hovorí, že americká armáda sa musí znovu objaviť, pretože bude čoraz ťažšie identifikovať a napadnúť zmiešaných nepriateľov medzi obyvateľmi. A citujú čínskeho spisovateľa Sun Tzu, ktorý znova interpretuje odsek Umenie vojny: "Vyhnite sa mestám alebo ich obliehajte". "Ale naši vojaci budú musieť v tomto kontexte pôsobiť."

Na záver sa objavuje scéna, ktorá je možno najstrašnejšia: vojak s maskou, čo naznačuje možnosť teroristických útokov s chemickými alebo biologickými zbraňami.

Chápeme však, že bojový vojak musí byť pripravený na najhoršie, dokonca aj na najpesimistickejšiu víziu budúcnosti.

Najoptimistickejšie hovoria, že budúcnosť bude oveľa lepšia a že táto pesimistická vízia oslabuje iba technologický vývoj, ktorý nám umožní prístup k veľmi dôležitým zdrojom za stále nižšie náklady.

Príkladom sú náklady na výrobu slnečnej energie, ktorá bola v roku 2016 lacnejšia ako ropa. Robotika, rozšírená realita, biotechnológia a nanotechnológia nás môžu viesť k revolúciám, ktoré drasticky zmenia organizáciu našej spoločnosti do roku 2030.

Sledujte video: Hyundai Santa Fe Jazda – Maroš ČABÁK

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: