"Satyr" Salwadoru

“Satyr” Salwadoru

Satyr, w mitologii greckiej, był istotą natury z ciałem pół-człowiekiem i pół kozą (odpowiednik faun rzymskiej mitologii), a młodzi José, z Salwadoru, skończyło się na porównaniu z jedną z tych mitologicznych istot z powodu guzów, które rosną na stopach i rękach.

Nazywa się José i ma niewiele ponad 20 lat, mieszka z matką w odległym zakątku wioski Llobasco w Salwadorze, gdzie codziennie próbuje ukryć dziwne deformacje, które zaczęły wpływać na niego od 2 roku życia.

Obecnie jego stopy i dłonie są oznaczone jako rodzaj wypukłości podobne do kopyt konia, który urósł do tego stopnia, że ​​teraz i ledwo może używać swoich kończyn, i które uniemożliwiają mu wykonywanie najbardziej podstawowych zadań dnia codziennego, takich jak chodzenie. Z tego powodu jej matka musi nosić ją na ramionach, aby mogła ją przenieść, nawet w jej domu, prawdziwą ofiarą dla tej kobiety. Mimo że ledwo jest w stanie utrzymać wszystko razem, José genialnie słucha muzyki ze swojego telefonu komórkowego, a także lubi bawić się swoimi zabawkami dla dzieci. Jego życie jest prawdziwym encierro, a jego matka musi nieustannie chronić swoje ręce i stopy podczas dnia much i infekcji.

Są ludzie, którzy kiedy to widzą, płaczą … płaczą z litości."María Eusebia López mówi.

Wiele razy szukali lekarstwa, ale nie znaleźli odpowiedzi na lek. Niewierzący z zachodniej medycyny, teraz Maria Eusebia wierzy, że wszystko to może być wytworem czarów. Mimo wszystko, José nie przestaje marzyć i mówi, że chce pewnego dnia chodzić, a jego matka ma wielką wiarę, że wciąż można go wyleczyć.

Niemożliwe, żeby ta sprawa nie zapamiętywała Dede Koswara, który stał się znany jako "Człowiek z drzewa" Sprawa Dede była sukcesem audycji dokumentalnej na Discovery Channel. Jego przypadek jest znacznie poważniejszy niż u Josefa, ponieważ po prostu nie widzi swoich dłoni i stóp, ale naprawdę miał korzenie. Discovery Channel, po sukcesie filmu dokumentalnego, uruchomiło kolejną, nazwaną "Drzewo Man – Uzdrawianie ", Gdzie lekarze dokładnie zbadali sprawę i znaleźli nazwę choroby: epidermodisplasia verruciformis lub choroba Lewandowsky'ego-Lutza, w której choroba postępowała znacząco z powodu niedoboru odporności. Lekarze usunęli ponad 5 kilogramów narośli, a Dede po raz pierwszy od wielu lat zobaczyła ich stopy i dłonie. Ale czas minął i "korzenie" zaczęły wracać, a Dede stopniowo, powraca do bycia "The Tree Man". Niestety, nie ma lekarstwa na tę chorobę.

I tutaj jest nieuniknione pytanie, czy epidermodisplasia verruciformis Będzie to ta sama choroba, która dotyka José.

Obejrzyj wideo: Satyr ZDU i DDK RPK – Stare Czasy

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: