Ryzykuje życie dla halucynogennego miodu w Himalajach

Ryzykuje życie dla halucynogennego miodu w Himalajach

Proces zbierania halucynogennego miodu wytwarzanego przez gigantyczne pszczoły w Himalajach jest daleki od łatwej pracy. Wybrani członkowie plemienia Kulung, we wschodnim Nepalu, wspinają się na głazy do 91 metrów przez słabe drabiny zbudowane z lin i bambusa, aby uzyskać cenny produkt. Unikają ataków poprzez rozpraszanie rojów pszczół dymem spalonej trawy, jednocześnie próbując zebrać cenny płyn.

Ostatni łowca miodu", Film, który niedawno wszedł do rywalizacji na festiwalach i zostanie wydany w 2018 roku, opowiada historię ludzi, którzy robią tę ryzykowną podróż. Jest to oszałamiające świadectwo, które można docenić w tym fragmencie zza kulis, opublikowanym przez The North Face na YouTube.

Halucynogenny miód?

Zespół filmowy obejmował wspinaczy, takich jak filmowiec i fotograf Renan Ozturk. Chociaż produkcja była związana z paskami bezpieczeństwa, musieli oni wspiąć się na tyle wysoko, aby podpisać pracę tych kolekcjonerów, którzy nie mieli żadnego zabezpieczenia poza wysokimi i cienkimi rudymi schodami.

Według czasu, pszczoły te wytwarzają różne rodzaje miodu, zgodnie z Mark Synnott, który był częścią ekipy filmowej i pisał o łowcach miodu dla National Geographic. Podczas wiosny toksyny obecne w kwiatach, które jedzą owady, tworzą psychotropowy miód.

"Zjadłem dwie łyżeczki, ilość zalecaną przez łowców miodem, a po około 15 minutach zacząłem odczuwać wrażenie podobne do marihuany. Czułem się tak, jakby moje ciało zrobiło się zimno, zaczynając od tyłu głowy i przechodząc przez mój bagażnik. Głębokie i mrożące uczucie w moim żołądku, które trwało kilka godzin ", napisał David Caprara dla Vice w 2016 r., Po podróży do Nepalu, by być świadkiem kolejnego zbioru miodu.

Wspomina również, że wyższa dawka może być znacznie bardziej intensywna.

Wpływ substancji na ludzkie ciało.

Kupiec miodu z wioski przedstawił reporterowi opis spożywania większej ilości miodu: "po pierwsze, ciało odczuwa potrzebę oczyszczenia (wymiotować lub wypróżniać się). Po oczyszczeniu naprzemiennie ciemność i światło. Możesz to zobaczyć iw następnej chwili nie możesz tego zrobić "- powiedziałby Synnottowi. "To uczucie może trwać jeden dzień, jak pulsujący odgłos ula w oddali".

Lokalny Nepalczyk stosować małe dawki miodu jako środek antyseptyczny, środek na kaszel lub łagodzić ból, Sprzedawany jest na czarnym rynku za cenę od 130 do 175 USD za kilogram, zgodnie z tym, co zostało opublikowane przez Synnott. Uzasadnia to wyzwanie śmierci podczas jej zbierania.

Tradycja, która znika.

Jednak w te dni zbierać miód, który są prowadzone w sposób zrównoważony środowiskowo, mogą wkrótce zniknąć. Wieś, która została udokumentowana w tym filmie, nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić pracę kolekcjonera Mauli, ponieważ młodzi ludzie są mniej zainteresowani i chętniej wybierają się do dużych miast.

I to nie jedyny problem. W 2013 roku fotograf Andrew Newey udał się do Nepalu, aby udokumentować kolekcję i zgłosił spadek populacji pszczół z powodu polityki turystycznej i rządowej, która przyznaje przywileje kolekcjonerskie przedsiębiorcom, którzy nie wybierają zrównoważonej ścieżki.

Być może utrzyma się inny rodzaj kolekcji, ale zrównoważony i tradycyjny – a może sam halucynogenny miód – może wkrótce zniknąć.

Obejrzyj wideo: ((SkinsPL)) S3E02) = [Gotuj] Sezon trzeci, odcinek drugi _ napisy PL

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: