Reklamy XX wieku ostrzegały przed niebezpiecznymi feministkami

Reklamy XX wieku ostrzegały przed niebezpiecznymi feministkami

Nawet w naszych czasach są ludzie, którzy nie rozumieją feministycznego ruchu windykacji. Jednak na początku XX wieku Walka kobiet o uzyskanie równych praw tak przerażała mężczyzn że nawet poczuli potrzebę wymyślenia sposobu, dzięki któremu zapobiegliby postępowi tej "groźby".

Profesor Catherine H. Palczewski, specjalistka ds. Płci na University of Northern Iowa w Stanach Zjednoczonych, przechowuje serię plakaty propagandowe tamtych czasów, które ujawniają nam przestarzałą ideę, że do zmian w dynamice społecznej trzeba mieć dużo lęku.

Obrazy zebrane na stronie Vintage Everyday pokazują ilustracje sufrażystkite kobiety, które walczyły o prawo do głosowania, jako przestępstwo wartości rodzinnych.

Podczas gdy społeczeństwo nadal prowadziło walkę o prawo kobiet do zarabiania tego samego, co mężczyźni, i zahamowanie kultury gwałtu, reklamy te przypominają o tym, jak bardzo się posunęliśmy i że prawdziwe niebezpieczeństwo powraca do przeszłości.

Dzień głosowania.

Moja żona dołączyła do ruchu wyborczego (cierpię od tego czasu).

To nie jest praca człowieka.

Na tabliczce: "wszyscy pracują, ale mama jest graczem na prawach wyborczych". Poniżej: "Chcę głosować, ale moja żona mi nie pozwala."

"W końcu spokój."

"Kto mówił o rozwodzie".

Sufrażystki, które nigdy nie zostały pocałowane.

Doña Sufragista.

Powstanie i rozwój sufrażystki.

Co powinniśmy zrobić z sufrażystkami.

Suffragista uzyskuje dostęp do głosowania w najprostszy sposób.

Miejsce kobiety jest w domu.

Dom sufrażystki po ciężkim dniu pracy.

Wyobraź sobie, że w tych dniach promowany był ich plakat.

Obejrzyj wideo: CZWARTA REWOLUCJA PRZEMYSŁOWA I JEJ MROCZNE KONSEKWENCJE.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: