Ranavalona, ​​Madagaskari julm kuninganna

Ranavalona, ​​Madagaskari julm kuninganna

Kuigi suur osa tema eluloolisi andmeid pärineb valged mehed, kes vihkas tema surma, on mõned ajaloolised konsensust julmuse Queen Ranavalona I. Võib-olla sellepärast ta läks ajalukku kui üks kõige vägivaldne ja nõdrameelne suveräänne kogu aeg , hüüdnimega "julm kuninganna".

Ajal, mil Ranavalona oli ikka veel laps, hoiatas tema isa (tavaline) Madagaskarilt kuningat Andrianampoinimerinat oma vennaga hõivatud vandenõu vandenõu kohta. Tänu heitis kuningas Ranavalonat oma poja, prints Radama I-ga.

Jube kuninganna.

Kui Radama tõusis troonile, väljendas ta oma viha Ranavalona perekonnast, keda ta nägi potentsiaalsete poliitiliste konkurentidega – neid täide viinud. Kuninglik abielu veelgi kibestumiseks viskama oli Radama alkohoolik ja kunagi ei pidanud Ranavalonaks tema lemmiknaaraks – kokku oli ta kaheteistkümnest naisest abielus. Lisaks sellele ei andnud Ranavalona talle järeltulijaid.

Radama surmaga, 1828. aastal ja tema 30-aasta keskel Ranavalona kaotas aega oma jõu väljakuulutamiseks. Ta kohe takistas pilka lossis ja ei olnud üksinda, kui ta püüdis kroonit haarata. Tuginedes poliitilistele sidemetele, mida ta kogu oma elus oli kootud, oli ta toetanud sõjaväeametnikke, sotsiaalseid juhtnööre ja kohtunikke, kes võõrandasid oma traditsioonilisi ja fundamentalistlikke põhimõtteid.

Kuulutades, et tema abikaasa oli alati tahtnud teda olla kuninganna, käitus Ranavalona kiiresti ja tellis tema konkurentide täitmise, kaasa arvatud tema abikaasa hästiõppinud vend, kes oli trooni tõeline pärija. Lisaks tellis ta naiste ja laste häbimärgistamise, hävitades Radamase perekonna täiesti, nagu ta ise oli teinud.

Saare kuulujutud ütlesid, et kuningas oli surnud mürgituse ohvriks hirmus vaevas. Vahepeal ei teinud kuninganna avalikuks, kui ta ei oleks ümbritsetud tuhandete orjadega ja sõduritega.

Võimalik, et leevendada oma rahva usalduse puudumist naisjuhtide seas, käitus Ranavalona valitsus eriti halastamatult. Tema kroonimise ajal oleks ta kuulutanud: "Ärge kunagi öelge: "Ta on nõrk ja teadmatu naine", kuidas ma võiksin valitseda sellist suurt impeeriumi … Ma ei kummarda teisi jumalaid, vaid minu esivanemate omad. Ookean on minu kuningriigi piir, ja ma ei loobu oma territooriumil juuste paksusest”.

Kristlaste puhastamine.

Siis alustas ta Radama poolt loodud haridus- ja religioossete keskuste täielikku lammutamist. 1830-ndatel kuninganna Ranavalona, ​​kes tavapärasel viisil harrastab taevaseid ja šamaanid, käskis eksitada kõiki neid, kes olid kristluseks muutnud ja selle religiooni misjonärid, kelle Radama oli Londonist kutsunud.

Kõige rohkem kristlaste jaoks muretsemiseks olid majanduslikud trahvid, Ranavalonal olid mõned kõrged kaljud rippuvad, kuni nad lihtsalt surid nende surma. Teised Nad visati suurteks veekogudesse, põles elusalt ja piinati julmalt, mis oli võrreldav Hispaania inkvisiitsiooni. Tuhanded surevad kuninganna isoleistlikus protsessis.

Üks kuninganna käsku hukkusid kuulsamaid kristlasi oli naine, kes oli vastu võtnud nime "Maarja". Rassalama oli üks esimesi inimesi, kes said ristimise saarel ja hiljem pöördus ta martüüriks.

Tema reisil pealinnas, kus teda hukati, pidas ta alati palvetama. See näitus raputas kogukonda ja tema lugu edastati suusõnaliselt. Rasalama piinati enne koera koondamist, et seda toitu teenida.

Tangeni test.

Kohtuprotsesside, vandekohtute või muu loogilise kohtumenetluse asendamisel asendas Ranavalona "Tangena test”.

Varased, kristlased, nõiad ja teised seaduserikkujad nad pidid alla neelama kolm toore kana ja mürgiseid puuvilju (alates Cerbera mangad, puu, mida tavaliselt nimetatakse tangenaks). Kui nad ei suutnud kõiki nahke visata ja mürki ellu jääda, siis peeti neid süütuks. Nagu võib öelda, oli enamus "süüdi".

Ranavalona kasutas seda tehnikat ka oma armastajatega, et teada saada, kas nad on temale ustavad. Mõned ajaloolased on selle hinnanud "Hävitamatu" puhastamine lõppes 20% elanikkonnastvõi ligi neli aastakümmet umbes 100 tuhat inimest.

Ranavalona Prantsusmaa vastu.

Kuigi võitlevad koos Prantsuse mereväe, kes tundis solvunud tema anti-Euroopa poliitika, Kuninganna otsinud viise vältida Madagaskar jätkata sõltuvalt väliskaubandust. Ta õnnestus tema sõbra ja võimaliku väljavalija Jean Laborde toega. Varsti kodanike jäljendatakse Western mudelid toota relvi, laskemoona, alkohol, siid, seep, küünlad, portselan ja keraamika tehased.

Kuigi Prantsuse hukka mõista, irooniliselt Ranavalona rõõmustas prantsuse keeles. Ja kui tema vanus suurenes, siis ka tema vägivald, paranoia ja ekstsentrilisus.

Külvata hirmu seas prantsuse, "Ranavalona Julm" tellitud juhid Prantsuse langenud sõdurite lahing olid Impaled haugi ja paigutatud piki randu. Prantslased lõpetasid võitlemise oma sõjavägedega, kuid see oli peamiselt malaaria tõttu.

1845. aastal tundis kuninganna, et ta vajab natuke puhkust poliitikas ja lossis. Ta tahtis minna pühvli jahtima ja ilmselt võttis temaga kogu koha ja tohutu orjade kogukond.

Umbes 50 000 inimest marssis nelja kuu jooksul looduses ja täiesti mõttetuks ekspeditsiooniks. Üks viiendik sellest hiiglaslikust rühmitusest kadusid ja lõpuks kadusid, kui tarvikud lõppesid.

Poja reetmine

Ranavalona oli poeg 1829. Prints oli üles kasvanud vihkab piinamine ja tapmine, mis oli rakendatud ema, ja isegi sai luua sõbralikke suhteid mõned Euroopa suursaadikud tema ümber. Salaja ta osales ka katoliiklike masside juures.

Prints andis loa, et tal oli võimalus pakkuda Prantsuse ärimehi saare loodusvarasid ära kasutada.

Kuninganna taga prints kirjutas 1854. aastal Napoleonile kirja, milles ta palus, et Prantsusmaa sisenuks Madagaskarile. On öeldud, et Radama II oleks võinud isegi korduvalt proovida võidusõitu.

1857. aastal avastas Ranavalona oma poja ja tema kaasosaliste reetmist. Ta tellis kiiresti kõik hirmuäratavad hukkamised, alustades nüüd eurooplaste vastu rea puhastamist.

Võimalik, et see on uskumatu, et tema ema armastus oli tugevam ja jõudis päästa oma poja. Ta andis ka vabastuse Jean Labordile. Pärast surma kuninganna, Radama II viskasid tema ema poliitika, kuid sattus tappis traditsionalistidest 1863, vaid paar aastat pärast eeldades valitsemisaeg.

Ranavalona suri rahumeelselt 80-aastaselt, kes oli vastutav kuni 2,5 miljoni surma eest otseselt või kaudselt. Teie kasuks võib tunnistada, et ta hoidis Madagaskari kolooniajärjekorda ligi sajandit.

Kuigi ta suri, oli Ranavalonal ikkagi mõni trikk oma varrukas. Matusetööde ajal purustatakse pulberpüstol, mis kahjustab kolm ehitist ja tapab mitu möödujat. Lisaks tapeti 12 000 cebu ja liha levitati kodanike vahel, et seda austada. Paljud tema vallutajad uskusid, et naine oli neetud rahvast, provotseerides omandi, kui ta oli pettunud, mida tema poeg oli pärast lahkumist muutnud.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: