Popüler hale gelen 8 yeni ilaç

Popüler hale gelen 8 yeni ilaç

Meow miyav, melek tozu, krokodil, flakka ve NBOMe, dünya çapında, yetkilileri gerilim altında tutan gizli laboratuvarlarda çoğaltılan yeni psikoaktif maddeler, tasarım ilaçlarıdır. Özellikle gençler ile popüler, bu hakkında esrar, eroin ve kokain gibi popüler ilaçların etkilerini yeniden üretmek isteyen sentetik ilaçlarAncak, gizli bir ayrıntıyla: tüketicilerin sağlığına çok zararlı yan etkileri olan orijinal maddelerden çok daha güçlüdürler. Sorunları daha da kötüleştirmek için, yenilik nedeniyle uzun vadeli etkilerini belirleyen az sayıda bilimsel çalışma vardır.

Melek tozu

Melek tozunun üç çeşit tüketimi vardır: içilmesi, yutulması ve enjeksiyonu. İlacın bir gramı, 20 ABD Doları ile 30 ABD Doları arasında alınabilir. 1950'lerde anestezi olarak ortaya çıktı.Ancak tıbbi kullanımı, bazı hastalarda neden olduğu sanrılar ve psikotik salgınlar nedeniyle kesintiye uğramıştır. 1970'lerden itibaren, gizli bir uyuşturucu oldu. Madde beyaz kristalin bir tozun sunumuna sahiptir.

düşük doz (1 mg ile 5 arasında) tüketim bir dinlenme eşlik sarhoşluk hissi gerçeklerden ayırma hissi, koordinasyon kaybı, konsantrasyon güçlüğü ve halüsinasyon da oluşturulacak üretir.

Vücudun yağ katmanlarına nüfuz ederek etki eder, bu da hareket süresini arttırır. Kalp atış hızını ve basıncını değiştirebilir, felç geçirme şansını arttırabilir.

NBOMe.

Tüketim yöntemi, dil üzerine yerleştirilen küçük kağıt şeritler olan LSD'ninkine benzer. Her bir dozun fiyatı 9 ile 15 ABD doları arasında değişmektedir. LSD ile benzer etkilere sahip güçlü bir psychedelic. 12'den fazla farklı NBOMe türü var ve 2010 yılında internetten satılmaya başladı.

Bu tür bir madde vicdanı güçlü bir şekilde değiştirir ve aynı zamanda görsel ve işitsel halüsinasyonlar, öfori ve sevgi duyguları üretir. Ters etkiler paranoya, taşikardi, hipertansiyon ve nöbet salgınlarını içerir ve akut böbrek yetmezliğine yol açabilir. Doz aşımı için iki doz (veya mühür) yeterlidir.

Krokodil.

Krokodil sadece bir enjeksiyon yoluyla tüketilir, bir doz 6 ile 8 dolar arasında değişir. Tıbbi kullanım için tasarlanmış bir tür sentetik eroin 1932'de Sovyetler Birliği'nde desomorfin adı altında. 2000'li yıllarda rekreasyonel bir ilaç olarak yayılmaya başlamış, vücuda enjekte edildiği alan kalın, koyu ve yeşil renktedir, bir timsah derisi gibi terazilerle.

Bu ilacın etkisi, uyuşukluk ve rahatlama derin bir durumdur, ancak tüketimini teşvik eden çok az (yaklaşık 2 saat) sürer. Maddenin tüketimi Kan damarlarına ve dokularına ciddi hasar verir. Uygulandığı yerlerin nekroz ve gangrene neden olduğu yerler. Kemik iltihabı ve ilgili uzuvların amputasyonu riski vardır.

Sentetik esrar

Orijinal gibi, sigara içilerek tüketilir. Fiyatı gram başına 9 ABD doları civarındadır ve aromatik bitkilerden (toprak otu, ince otlar, vb.) Oluşan bir bazdan üretilmektedir. Bu baz, farmakolojik aktivitesi olan sentetik moleküllerin sıvı bir çözeltisi ile karıştırılır. Tetrahidrokanabinole benzer (THC), esrarda aktif madde.

Bu ilaç ile yolculuk geleneksel esrarkine benzer etkilere neden olur, ancak daha yoğun. Bir rahatlama, duygudurumda değişiklik ve gerçekliğin algılanışındaki değişiklikleri deneyimleyebilirsiniz. Yan etkileri hipotermi ve vücutta azalmış duyarlılık içerir. Maddenin kötüye kullanımı, nöbetlere ve böbrek hasarına yol açabilir.

DOB.

Tüketim şekli yutma yoluyla veya dil üzerinde bir kağıttır, her damga yaklaşık 60 ABD dolarıdır. amfetaminlerden elde edilen psikoaktif bir madde (merkezi sinir sistemini uyaran bir ilaç) bir brom atomu ile artmıştır. Ecstasy'ye benzer şekilde, genellikle 500 mg kapasiteli açık kapsüller içinde satılır, ancak ilacın 1 ila 1.5 mg arasında – dolayısıyla "hava kapsülü" adı bulunur.

Onun etkisi görsel, işitsel ve dokunsal halüsinasyonlar sunar, aynı zamanda seslerin ve renklerin sesinin olduğu bir durum olan sinestezi olarak bilinen bir ivme kazandırır. Şiddetin akıl dışı olaylarını canlandırabilir. Yüksek dozlarda tüketildiğinde hafıza kaybı, mide bulantısı ve alt ekstremitelerde kas spazmlarını tetikler.

Özel-K.

İnhalasyon tozuyla, enjeksiyonda veya tabletlerde seyreltilerek tüketilir. Her doz yaklaşık 10 ABD $ 'lık bir maliyete sahiptir ve atlarda ve insanlarda, ketaminde kullanılan anestezik bir ilaçtan üretilmiştir. İlk olarak 1962'de sentezlenmiş, yaralılar arasında acıyı hafifletmek için Vietnam Savaşı sırasında yoğun bir şekilde kullanılmıştır.

Tüketildiği zaman, hafif sedasyona ve hayallere yol açan düşüncelere (bir rüyadaymış gibi), motor aktivitede azalmaya ve ruh halindeki değişikliklere neden olur. Kullanıcılar ayrıca kendi bedenlerinin dışında olma hissini de rapor ederler. Maddenin kötüye kullanılması, vücut sıcaklığındaki artışa neden olarak, kaslara, böbreklere ve karaciğere zarar verir.

Flakka.

İlaç, sigara içilmesi, teneffüs edilmesi, maddenin enjekte edilmesi veya yutulmasıyla tüketilir. Her doz yaklaşık 5 ABD $ maliyete sahiptir. Son derece ekonomik ve halüsinojenik etkilerle, banyo tuzu çeşidi olarak tanımlanabilir, küçük kristallerin görünümü ile geniş bir sentetik ilaç grubu almıştır. Banyo tuzları, Afrika khat fidesinden elde edilen bir bileşik olan katinona kimyasal olarak benzer maddelerden yapılır.Catha edulis).

Tüketildiğinde, dopamin ve serotonin salgılanmasını tetikler, iki nörotransmiter, zevk ve öfori hisleriyle ilişkilidir. Büyük miktarlarda yoğun deliryum oluşturabilir. İlacın olumsuz etkileri vücut ısısında 40 dereceye kadar yükselme böbrekler kalıcı olarak zarar verebilir (hipertermi). Ayrıca taşikardi ve kan basıncında artışa neden olur.

Miau Miao

Tüketim yöntemi, gram başına 15 € 'luk ortalama maliyetle daha pahalı olmasına rağmen, flakka ile aynıdır. Bu ilaç ayrıca banyo tuzları ailesinin bir parçasıdır. Hızlı etkili uyarıcıdan üretilmiştir.genellikle internette bitki için gübre olarak satılan beyaz toz formunda bulunan mefedron.

Vücutta, kokain ve eksi arasındaki bir karışıma eşdeğer bir duyuma neden olur. Öfor ve ajitasyon durumunda bir artış var. Ayrıca halüsinasyonlara da neden olabilir.

Özellikle miau miau'nun kötüye kullanılması aşırı paranoya, halüsinasyonlar, kalp krizleri ve şizofreni salgınları gibi ciddi yan etkilere neden olabilir, özellikle tüketici bir tür akıl hastalığına yakalanırsa.

Beynimizde bir psikoaktif nasıl çalışır?

İnsan beyni, bilginin geçişini teşvik ederek, elektriksel sinyaller ve kimyasal uyaranlar şeklinde mesajlar gönderen ve alan milyarlarca nörondan oluşur. Nöronlar temel olarak üç parçaya ayrılır: hücre gövdesi, aksonlar ve dendritler.

Uzun bir kuyruğu çağrıştıran şekliyle, aksonlar diğer nöronların (sinaps olarak bilinen) dendritleri tarafından alınan elektriksel ve kimyasal dürtülerin iletilmesinden sorumludur. Nöronlar asla dokunmazlar ve aralarında sinaptik yarık olarak adlandırılan bir boşluk vardır.

Bu salınan maddeler nörotransmitter olarak bilinir. Kimyasal moleküller olan ilaçlar, nörotransmitterlerin performansını değiştirerek nöronlar arasındaki bu iletişimi kesin olarak etkiler..

Videoyu izle: SÖMESTR TATİLİ. İlaç Gibi Gelecek Film Önerileri

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: