Pentagoni videost esitatud inimlikus tulevik

Pentagoni videost esitatud inimlikus tulevik

Hiiglaslikud mitteametlikud asundused, keskkonnakatastroofid, organiseeritud kuritegevus ja kodusõda. Kõik, mida illustreeritakse praeguse kaosiga stseenides, mida kirjeldab kerge hääleteadur. See võib olla madala eelarvega teaduslik fiction, kuid see on rohkem murettekitav.

See on Pentagoni toodetud koolitusvideo ja avaldatud Ameerika veebisaidil Intercept. Selle umbes viie minuti pikkuse video pealkirjaga "Mega-linnad: linna tulevik, kujunev keerukus" kujutleb USA armee, millised metropolid asuvad 2030. aastaks.

"Ebavõrdsus rikaste ja vaeste kasvab ja etnilisi ja usulisi pingeid on element, mis määrab ühiskonnas," ütleb ta jutustaja, siis märkida, et "mitteametlik asustus kasvab kiiresti." "See on meie tulevane maailm, mille nimel me pole valmis."

USA sõjaväe katastroofilises nägemuses räägitakse isegi internetist, mida nad arvavad, nakatab "ebaseaduslikud majandussüsteemid"(Arvatakse, et see põhineb virtuaalsetel valuutadel nagu Bitcoin) ja "kriminaalsed sündikaadid", millel on "globaalne jõud". Lühidalt, autentne düstoopia.

Hiljem ütleb video, et USA sõjavägi peab ennast uuendama, kuna üha keerulisem on segajate vaenlaste tuvastamine ja ründamine elanike seas. Ja nad tsiteerivad Hiina kirjanikku Sun Tzu, tõlgendades lõiget uuesti Sõja kunst: "Väldi linnu või piirake neid". "Kuid meie sõdurid peavad selles kontekstis tegutsema."

Lõpuks näib, et võib-olla on kõige hirmutavam stseen: maskiga sõdur, mis näitab võimalust terrorirünnakuteks keemiliste või bioloogiliste relvadega.

Kuid mõistame, et võidureltserdija tuleb ette valmistada halvimale, isegi kõige pessimistlikumale tulevikuvisioonile.

Kõige optimistlikumad on öelda, et tulevik on palju parem ning et see pessimistlik visioon nõrgendab ainult tehnoloogilist arengut, mis võimaldab meil saada väga olulisi ressursse üha väiksemate kulutustega.

Näiteks on päikeseenergia tootmise kulud, mis 2016. aastal oli odavam kui õli. Robootika, täiustatud reaalsus, biotehnoloogia ja nanotehnoloogia toovad meid tõenäoliselt kaasa revolutsioone, mis oluliselt muudavad meie ühiskonna korraldust aastaks 2030.

Vaata videot: Vietnami sõda: ebaõnnestumise põhjused – miks. Kadunud

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: