Pentagon videosunda sunulan insanlık için korkunç bir gelecek

Pentagon videosunda sunulan insanlık için korkunç bir gelecek

Dev gayrı resmi yerleşimler, çevresel felaketler, organize suç ve iç savaş. Tüm bunlar, bir ses ses spikeri tarafından tanımlanan güncel bir kaosun sahneleriyle resmedilmiştir. Düşük bütçeli bir bilim kurgu olabilir, ancak daha da endişe verici.

O Pentagon tarafından üretilen bir eğitim videosu ve Amerikan sitesi tarafından yayınlandı Intercept. "Mega şehirler: Kentsel gelecek Emergent Karmaşıklık" başlıklı uzunluğunda yaklaşık beş dakika Bu videoda, ABD Ordusu 2030 yılında metropol ne olacağını düşünün.

"Zengin ve fakir irade artışı ile etnik ve dini gerginliklerin arasındaki eşitsizliği toplumu tanımlayan bir unsur vardır" diye anlatıcı, daha sonra işaret diyor "gayri yerleşim hızla büyüyecektir." "Bu bizim hazırlanmadığımız gelecekteki dünyamızdır."

ABD ordusunun katastrofik vizyonunda, internetin kendileri tarafından istila edileceğini tahmin ettikleri bir konuşma var.yasadışı ekonomik sistemler"(Örneğin, sanal para birimleri temelinde inşa edildi." Bitcoin) ve "küresel erişime" sahip olacak "suçlu sendikalar". Kısacası, gerçek bir distopya.

Daha sonra video, ABD ordusunun kendini yeniden keşfetmesi gerektiğini söylüyor çünkü nüfus arasında karışık düşmanları tespit etmek ve onlara saldırmak gittikçe zorlaşıyor. Ve Çinli yazar Sun Tzu'ya bir paragrafın yeniden yorumlanması Savaş sanatı: "Şehirlerden uzak durun ya da onları kuşatın". "Ama askerlerimiz bu bağlamda faaliyet göstermek zorunda kalacaklar."

Maskeli bir asker, kimyasal veya biyolojik silahlarla terörist saldırı olasılığını düşündüren: belki de en korkutucu görünür olduğu bir sahnenin sonunda.

Bununla birlikte, geleceğin en kötümser görüşü için bile bir savaş askerinin en kötüsüne hazırlıklı olması gerektiğini anlayalım.

İyimserler gelecek çok daha iyi olacağı görüşünde ve bu kötümser görünüm yalnızca giderek daha düşük maliyetlerle çok önemli kaynaklara erişmesini bize mümkün hale getirecek teknolojik evrimi zayıflatır.

Bir örnek, 2016 yılında petrolden daha ucuz olan güneş enerjisi üretimi maliyetidir. Robotik, arttırılmış gerçeklik, biyoteknoloji ve nanoteknoloji devrimleri muhtemelen dramatik o değişim 2030 yılında toplumumuzun organizasyonu bize yol.

Videoyu izle: Hepinizi Sarsacak 10 Korkunç Teori

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: