Pärast surma on teadlikkus, soovitatakse teaduslikku uurimist

Pärast surma on teadlikkus, soovitatakse teaduslikku uurimist

Kuigi hiljuti oli elu pärast surma ainuüksi paranormaalsete teadlaste alluvusse kuuluv teema, mis on viimasel ajal teaduse jaoks täielikult alahinnatud, on mõned teadlased viimasel ajal sellele nähtusele tähelepanu pööranud. See oli nii pärast nelja aastat uurimistööd aastal surma lähedased kogemused, hiljuti ilmus siiani suurim meditsiiniline uuring seotud teemaga ning tulemused on tõesti huvitavad.

Southamptoni ülikooli teadlased uurisid kaht tuhat inimest, kes kogesid südamehaigust Ameerika Ühendriikide, Austria ja Ühendkuningriigi erinevate haiglate vastuvõtmisel. Pärast iga juhtumi analüüsi leidsid nad, et 40% inimestest, kes said lühikese aja jooksul kliiniliselt surnuks, teatasid, et selle aja jooksul mõnes mõttes neil oli südametunnistus.

Dr Sam Parnia, kes praegu töötab State University of New York, kes juhtis uurimist, ütles intervjuus Telegraph üks kõige äärmuslikum neist, kellel teadmisi juhtudel:

"Me teame, et aju ei saa töötada, kui süda lõpeb peksmisega. Aga siin teadvuse tundub jäänud kolm või enam minutit mille jooksul südames juba peatunud peksmine, kuigi aju tavaliselt sulgub pärast 20 või 30 sekundit. "

Dr käsitleb seda juhul, kui mees 57 aastat, kuid veetis kolm minutit kliiniliselt surnud, ta teatas, et tunda, kuidas lahkuda tema keha ja nurgast toas, vaadates, kuidas ta elustatud meditsiinitöötaja. Kõige muljetavaldavam oli see, et ta kirjeldas personali liikumist ja masinate helisid, mis toimusid pärast seda, kui ta oli "surnud".

"See mees kirjeldas kõike, mis toimus toas, kuid ta kuulis ka seda piiksub masin väljastatakse kolme minuti jooksul. Nii oli võimalik mõõta, kui kaua teie kogemus kestis. Ta oli üsna kindel ja kõik, mis ta ütles, juhtus, tegelikult juhtus. "

Of 2060 patsienti, kellel südameseiskus, 330 olid elustatud ja neist 240 hoiatas suhteliselt teadlik, samas arstid kohaldada CPR. Enamik küsitututest ütles, et nad ei mäleta üksikasju, kuid nad kirjeldasid raportites korratud aistinguid ja pilte. Ligikaudu 20% küsitletutest näitasid, et nad tunnevad a rahu tunneja 27% selle ajaga tundus, et see on kiirenenud või aeglustunud.

Mõned meenutasid kuulsat eredat valgust korduvalt peaaegu surmajuhtumite korral, teised märkisid hirmu, uppumasid või sügavas vees uppumist. Rühmast ütlesid 13%, et nad tundsid oma kehadest lahus ja sama arv ütles, et nende meeled muutuvad tavapärasest teravamaks.

Lisaks märkis 8%, et nad on leidnud mõnevõrra müstilise kohaloleku või arusaadava hääle, ja 3% võiks näha usulisi vaime või surnuid inimesi.

Kuigi ideaalis mingit teaduslikku uuringut tuleks kaaluda lõplikku asjaolu – pidades meeles, et vaimu teaduse kunagi lõpetada otsib uusi piiranguid – see teadus on piisavalt suure valimi, st piisavalt andmeid analüüsiti loetakse viide teemal Tegelikult õigustatakse tulemustega kindlasti uusi uuringuid, et proovida veidi edasi minna.

Võimalus teadlik elu pärast surma, mis on erinevate religioonide eeldus, on üks kõige põnevamaid inimlikumaid mõistusi. Nii et paradigma nihe selle nähtuse ümber on eri valdkondades oluliste tagajärgedega.

Igal juhul on Guillotini pakutud väljaandestatud teema, mille teemaks on arutelu küsimus. Juba ühiskond oli ajalooliselt kontrollitud, alandatud ja vormitud lubaduse kohaselt paremat elu pärast surma.

Mõned uuringud väidavad, et aju jääb teatud ajaks aktiivseks, püüdes taaskäivitada elutähtsaid funktsioone isegi siis, kui süda on seisma jäänud. Seega võib ehk mälestused ja tunnetused nendel kliiniliste surmajuhtumite perioodidel olla informatsiooni segu, mis ringleb läbi aju pärast traumaatilist protsessi.

Isiklikult ma arvan, et me ei tohiks lasta ennast entusiasmi kätte saada, on palju varasemaid uuringuid, mis viitavad sellele, et pärast surma pole midagi muud. Võimalik, et need surmajärgsed kogemused on midagi enamat kui meeleolu, hüvastijätmine ja lugupidamine elundile kui imeline aju.

Viited: 1, 2, 3

Vaata videot: SCP huvide gruppide teave

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: