Ölümden sonra farkındalık vardır, bilimsel çalışma önerir.

Ölümden sonra farkındalık vardır, bilimsel çalışma önerir.

Son zamanlara kadar ölümden sonraki yaşamın varlığı, özellikle bilim tarafından tamamen küçümsenmiş olan bir paranormal araştırmacısına atfedilen bir konu olmasına rağmen, son zamanlarda bazı bilim adamları bu fenomene dikkatlerini çekmişlerdir. Dört yıl süren araştırmanın ardından ölüm deneyimlerine yakınSon zamanlarda, bugüne kadarki en büyük tıbbi çalışma, konuyla ilgili yayınlandı ve sonuçlar gerçekten ilginç.

Southampton Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya ve Birleşik Krallık'ta çeşitli hastanelere kabul edilirken kalp krizi geçiren iki bin olguyu incelediler. Her bir vakanın analizinden sonra, kısa bir süre boyunca klinik olarak ölü olarak verilen kişilerin% 40'ının, bu süre boyunca, bir şekilde, vicdanları vardı.

Şu anda soruşturma açtı New York Eyalet Üniversitesi'nde çalışan Dr Sam Parnia, bilgi vakası olanların en uç birinde Telegraph'a röportaj söyledi:

“Beynin, kalp atmayı bıraktığı zaman işe yaramayacağını biliyoruz. Ancak bu durumda, bilinç normalde 20 veya 30 saniye sonra beyinde dursa bile, kalbin atmayı durdurduğu bir dönemde üç veya daha fazla dakika boyunca muhafaza edilmiş gibi görünüyor.

Dr 57 yaşında bir adam durumunda olan bu ilgilidir, fakat bunun tıbbi personel tarafından yeniden hayata biçimini izlerken, odanın bir köşesinden, bedenini terk edip nasıl hissetti belirtmiştir, klinik açıdan ölü üç dakika geçirdi. En etkileyici şey, personelin hareketini ve “ölü” olarak verildikten sonra meydana gelen makinelerin seslerini anlatmasıydı.

"Bu adam odada olan her şeyi anlattı, ama aynı zamanda bip bir makine tarafından üç dakikalık aralıklarla yayılır. Böylece deneyiminizin ne kadar sürdüğünü ölçmek mümkün oldu. Oldukça emin biriydi ve söylediği her şey, aslında oldu. "

kardiyak tutuklamalar uğradığı 2060 hastadan, 330 yeniden hayata edildi ve bunların, 240 doktor kalp masajı uygulandı ise nispeten bilinçli olmaları konusunda uyardı. Görüşülen kişilerin çoğu, detayları hatırlamadıklarını söylediler, ancak raporlarda tekrarlanan duyumları ve görüntüleri anlattılar. Görüşülen kişilerin yaklaşık% 20'si, barış duygusuve zamanın% 27'si hızlanmış veya yavaşlamış gibi görünüyordu.

Bazıları, yakın ölüm deneyimleriyle ünlü parlak ışığı tekrar hatırlattı, diğerleri korku, boğulma hissi ya da derin suda battıklarını bildirdi. Grubun% 13'ü bedenlerinden ayrı hissettiklerini ve aynı sayıda duyuların normalden daha akut hale geldiğini söylemiştir.

Ayrıca,% 8'i bir tür mistik varlığa ya da anlaşılır bir sese sahip olduğunu ve% 3'ünün dinî ruhları ya da ölüleri görebildiğini bildirmiştir.

Bu araştırma yeterince büyük bir örnek, analiz yani yeterli veri içeren bir referans olarak kabul edilecek şekilde – bilimin ruhu yeni sınırlarını aramaktan asla vazgeçmeyin olduğunu hatırlayarak – ideal olarak hiçbir bilimsel çalışmada kesin bir gerçektir düşünülmelidir iken konuyla ilgili Aslında, sonuçlar biraz daha ileri gitmeye çalışmak için yeni çalışmaları haklı çıkaracaktır.

Olasılığı ölümden sonra bilinçli yaşamFarklı dinlerin öncülü, insanlığın en heyecan verici gizemlerinden birini oluşturur. Dolayısıyla bu fenomen etrafında bir paradigma kayması, çeşitli alanlarda önemli sonuçlara yol açacaktır.

Her halükarda, Guillotin tarafından önerilen başhakeme göstergelerinden, bu konu bir tartışma konusudur. Zaten toplum, tarihsel olarak kontrol altına alındı, ölümden sonra daha iyi bir yaşam vaadiyle bastırıldı ve kalıplandı.

Bazı çalışmalar, kalbin durmasına rağmen, hayati fonksiyonları tekrar başlatmak için beynin belirli bir süre aktif kalmasını teorize eder. Bu nedenle, belki de klinik ölümlerin bu dönemlerindeki anılar ve duyumlar, travmatik bir süreçten sonra beyinde dolaşan bir bilgi karışımıdır.

Şahsen ben kendimizi coşkuyla götürmemize izin vermemeliyiz, ölümden sonra başka hiçbir şeyin olmadığını gösteren çok sayıda çalışma var. Belki de ölüm deneyimlerine yakın olanlar, insan beyninin kadar harika bir organ için bir hatıra, bir vedalıktan başka bir şey değildir.

Referanslar: 1, 2, 3

Videoyu izle: Onbir Ölmeden İZLEMEN Gereken Video – kendine 15 DK Ayir

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: