Okropna przyszłość dla ludzkości przedstawiona w wideo z Pentagonu

Okropna przyszłość dla ludzkości przedstawiona w wideo z Pentagonu

Olbrzymie osiedla nieformalne, katastrofy ekologiczne, zorganizowana przestępczość i wojna domowa. Wszystko to zilustrowane scenami obecnego chaosu, opisanymi przez spekulanta ciastowatego głosu. Może to być science fiction o niskim budżecie, ale jest bardziej niepokojący.

Tak jest film szkoleniowy wyprodukowany przez Pentagon i opublikowane przez amerykańską stronę Intercept, W tym około pięciominutowym wideo zatytułowanym "Mega Miasta: przyszłość miejska, wschodząca złożoność", armia amerykańska wyobraża sobie, jakie będą metropolie do 2030 roku.

"Nierówności między ubogimi i bogatymi będą wzrastać, a napięcia etniczne i religijne będą elementem, który definiuje społeczeństwo", mówi narrator, a następnie zwraca uwagę, że "nieregularne osady będą się szybko rozwijać". "To jest nasz przyszły świat, na który nie jesteśmy przygotowani".

W katastrofalnej wizji armii amerykańskiej mówi się nawet o Internecie, który według nich zostanie zaatakowany przez "nielegalne systemy gospodarcze"(Podobno zbudowany na podstawie wirtualnych walut takich jak Bitcoin) i "syndykaty kryminalne", które będą miały "globalny zasięg". Krótko mówiąc, autentyczna dystopia.

Następnie wideo mówi, że armia amerykańska musi się odrodzić, ponieważ coraz trudniej będzie zidentyfikować i zaatakować mieszanych wrogów wśród ludności. I cytują chińskiego pisarza Sun Tzu, reinterpretując akapit z Sztuka wojny: "Unikaj miast lub oblegaj je". "Ale nasi żołnierze będą musieli działać w tym kontekście".

Na koniec pojawia się scena, która być może jest najbardziej przerażająca: żołnierz z maską, sugerujący możliwość ataków terrorystycznych za pomocą broni chemicznej lub biologicznej.

Rozumiem jednak, że żołnierz walczący musi być przygotowany na najgorsze, nawet dla najbardziej pesymistycznej wizji przyszłości.

Najbardziej optymistyczni mówią, że przyszłość będzie znacznie lepsza, a ta pesymistyczna wizja tylko osłabia ewolucję technologiczną, która pozwoli nam uzyskać dostęp do bardzo ważnych zasobów przy coraz niższych kosztach.

Przykładem są koszty produkcji energii słonecznej, która w 2016 r. Była tańsza niż ropa naftowa. Robotyka, rzeczywistość rozszerzona, biotechnologia i nanotechnologia prawdopodobnie doprowadzą nas do rewolucji, które drastycznie zmienią organizację naszego społeczeństwa do 2030 roku.

Obejrzyj wideo: iKON – “자체 제작 iKON TV”

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: