Nowy narkotyk w rozkoszach Europy ... może próbowałeś tego dzisiaj

Nowy narkotyk w rozkoszach Europy … może próbowałeś tego dzisiaj

Rave rozciąga się, aż słońce zaczyna wschodzić, ktoś wyjmuje paczkę, znajduje róg i na stole rozkłada linię jakiegoś tajemniczego pyłu. Jest to brązowy proszek o dziwnie znajomym zapachu. To nie jest zapach tego otoczenia, ale z dzieciństwa i domu babci.

Ten proszek pochodzi z rośliny typowej dla tropikalnych regionów Ameryki, jest całkowicie legalny i możesz go spożyć niedawno drogą doustną: roślina jest znana jako Theobroma kakao i proszek to czekolada.

Ten dziwny pomysł pojawił się w Berlinie, w którym Lucid nie ma nic oprócz kakao, ziołowej herbaty i potraw wegetariańskich – nawet alkoholu. Tam kakao ma postać napoju. Kolejny rave, Morning Gloryville, oferuje go również w formie tabletek. Ponadto przybył belgijski czekoladnik Dominique Persoone opracować urządzenie do odkurzania czekolady w 2007 rokuna imprezę z Rolling Stones. Szacuje się, że sprzedał około 50 tysięcy garnków.

Zwolennicy używania kakao twierdzą, że jest on ekonomiczny i subtelny, ale odczuwalny. Oferuje uczucie spokoju, przyjemności i koncentracji, Ale obowiązkowo to musi być surowe kakao, a nie czekolada w proszku – czekolada zawiera masło kakaowe i cukier, który obniża jego główne zalety do mniej niż 10% czystości.

Czy to działa? Nie cała nauka świata jest w stanie wytłumaczyć sensację, wyjaśniając szczegółowo, jak to jest doświadczać jednej rzeczy. Nie ma innego sposobu, jak go doświadczyć. Są jednak powody, by nie ufać temu "nowemu" narkotykowi i że nie różni się tak bardzo od czekolady, którą przygotowuje babcia.

Magia czekolady nie jest jeszcze jasna. Oprócz teobrominy, jego najpopularniejszy psychoaktywnych, czekolada zawiera tryptofan, związane z produkcją hormonów przyjemności, serotoninę – chociaż białe jajko ma dziesięć razy więcej. Innym kandydatem jest fenyloetyloamina – związek, który jest uwalniany przez mózg podczas orgazmu – ale ma poważną wadę przed zniszczeniem przez żołądek, zanim będzie mógł dotrzeć do mózgu (nigdy Testy zostały wykonane przez nos). Sam teobromina nie może tego wszystkiego zrobić, o ile wiemy, jest lżejszą wersją kofeiny i chemicznie podobną. Wykazał on potencjał w leczeniu astmy i problemów z krążeniem, ale nie przeciw nudie.

Przyjemność zjedzenia czekolady prawdopodobnie ma więcej wspólnego z tym, co jest pyszne: zjedzenie czegoś bogatego uwalnia endorfiny we krwi, powodując uczucie spokoju i przyjemności.

Przynajmniej nikt nie umrze z przedawkowania: śmiertelna dawka czystej czekolady oznacza, że ​​osoba ważąca 70 kg przyjmuje łącznie 30 kg produktu (około 90 dużych kostek czekolady). Oczywiście, jeśli idziesz na imprezę, najlepiej nie brać psa, ponieważ teobromina może być śmiertelna w mniejszych dawkach.

Obejrzyj wideo: Smolasty feat. Otsochodzi – Uzależniony [Oficjalny teledysk]

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: