Nová droga v raveoch Európy ... možno ste to vyskúšali dnes

Nová droga v raveoch Európy … možno ste to vyskúšali dnes

Rava sa rozprestiera až kým slnko nezačne stúpať. Niekto vytiahne balík, nájde roh a na stole sa rozprestiera čiarka nejakého tajomného prachu. Je to hnedý prášok s podivne známym zápachom. Nie je to vôňa tohto prostredia, ale detstva a domu babičky.

Tento prášok pochádza z rastliny typickej pre tropické oblasti Ameriky, je to úplne legálne a možno ste ju nedávno prijali orálnou cestou: rastlina je známa ako Theobroma kakao a prášok je čokoláda.

Táto zvláštna myšlienka sa objavila v rade Lucid v Berlíne, kde je zakázané niečo iné ako kakao, bylinkový čaj a vegetariánske jedlá – dokonca aj alkohol. Tam je kakao vo forme nápoja. Ďalšia rave, Morning Gloryville, ju tiež ponúka vo forme piluliek. Okrem toho prišla belgická čokoláda Dominique Persoone vyvinúť zariadenie na vysávanie čokolády v roku 2007, na párty s Rolling Stones. Odhaduje sa, že predalo približne 50 tisíc hrncov.

Zástancovia používania kakaa tvrdia, že je ekonomický a jemný, ale vnímateľný. Ponúka pocit pokoja, potešenia a sústredenia, Ale povinné musí to byť surový kakao, nie čokoládový prášok – čokoláda obsahuje kakaové maslo a cukor, ktoré znižujú hlavné aktíva na čistotu menej ako 10%.

Funguje to? Nie všetky veda sveta dokážu vysvetliť pocit, ktorý podrobne vysvetľuje, ako sa má zažiť jedna vec. Neexistuje žiadna iná cesta, ako to zažiť. Existujú však dôvody nedôverovať tomuto "novému" lieku a že to nie je tak odlišné od čokolády, ktorú babka pripravuje.

Čarovná čokoláda ešte nie je jasná. Okrem teobromínu, jeho najpopulárnejší psychoaktívne, Čokoláda obsahuje tiež tryptofán, ktorá sa vzťahuje na výrobu rekreačných hormónov, serotonínu – hoci vaječný bielok obsahuje desaťkrát viac. Ďalším kandidátom je fenylethylaminová – zlúčenina, ktorá sa uvoľňuje v mozgu pri sexuálnom vyvrcholení – ale to má vážny nedostatok ničené od žalúdka pred tým, než môžu dostať do mozgu (nikdy testy boli vykonané nosom). Samotný teobromín nemôže urobiť všetko: pokiaľ vieme, je to ľahšia verzia kofeínu a chemicky podobná. Ukázalo sa potenciál v liečbe astmy a obehových problémov, ale nie proti nudnosti.

Potešenie z jedenie čokolády pravdepodobne má viac čo do činenia s to je vynikajúci: niečo zjesť bohaté správy endorfínov v krvi, čo spôsobuje pocit pokoja a radosti.

Aspoň nikto nezomrel na predávkovanie: smrteľná dávka čistej čokolády znamená, že človek s hmotnosťou 70 kg pohltí celkovo 30 kg výrobku (asi 90 veľkých čokoládových tyčiniek). Samozrejme, ak pôjdete na párty, je najlepšie, aby ste nebrali psa, lebo teobromín môže byť smrteľný v menších dávkach.

Sledujte video: háčik

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: