Nietoperz w Brazylii zaczął żywić się ludzką krwią

Nietoperz w Brazylii zaczął żywić się ludzką krwią

Grupa brazylijskich badaczy z Federalnego Uniwersytetu w Pernambuco odkryła to po raz pierwszy gatunek endemicznego nietoperza zaczął żywić się krwią ludzką w regionie. Przed tej informacji, to miał spożywać tylko zwierzęcą krew ptaków.

Badanie zostało przeprowadzone w Catimbau Parku Narodowego znajduje się około 300 km od miasta Recife. Pracownicy naukowi zebrali i przeanalizowali 70 próbek kału z gatunku Diphylla ecaudata (nietoperz wampiryczny z włochatymi nogami) będący w stanie wyekstrahować DNA z 15 próbek, w trzech z nich odkryto ślady ludzkiej krwi zmieszane z ptakami. Artykuł o badaniu został opublikowany w czasopiśmie Akt Chiropterologiczny, specjalizuje się w nietoperzach.

"Byliśmy dość zaskoczeni. To jest gatunek, który Nie miałem fizjologicznej adaptacji, aby odżywiać się krwią ssaków", Badacz Enrico Bernard wyjaśnił New Scientist. Według profesora krew ptaków, które typowy dla gatunku nietoperza zwykle konsumuje, jest bogata w tłuszcz, podczas gdy u ssaków jest grubsza i bogatsza w białko.

Zmiany w diecie

Zgodnie z hipotezą naukowców ta zmiana w karmieniu zwierzęcia wiązałaby się z brakiem żywności w regionie, którą promuje obecność ludzi i udomowionych zwierząt. "To wyjaśniałoby mieszankę krwi kurzej z krwią ludzi w naszych próbkach" – mówi badanie.

Odkrycie to ujawnia kilka problemów: głównie ataki i przekazywanie chorób, To nie byłoby coś bezprecedensowego. W 2005 roku przeludnienie tych nietoperzy wampirycznych dotknęło północne wybrzeże państwa Marañón i wywołało wybuch wścieklizny, który zakończył się śmiercią 20 osób. Objawy obejmowały gorączkę i trudności w karmieniu.

Aby być na bieżąco, siedlisko tego gatunku można znaleźć w południowym Teksasie i we wschodnim Meksyku, Wenezueli, Peru i wschodniej Brazylii.

Obejrzyj wideo: Specjalna teoria spekuł wg Rafała Zaorskiego, # 100 Sesja Jam

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: