Nezvyčajné samovraždy v histórii

Nezvyčajné samovraždy v histórii

Medzi históriami histórie je bežné nájsť zvedavé prípady súvisiace so smrťou; Len nezabudnite, že kompiláciu historických a hrozných úmrtia si uvedomiť, že smrť je viac než len do konca života, a v tomto zmysle môžeme nájsť neobvyklé samovraždy ktoré označili stránky histórie vďaka metóde, ktorú používajú jeden alebo obaja protagonisti.

Nicholas Vachel Lindsay (1931), americký básnik. Spáchal samovraždu pitie fľaše dezinfekčného prostriedku.

Peg Entwistle (1932) bola herečka neglesa, ktorá bola poslaná z písmena "H" slávneho plagátu Hollywoodu.

Hart Crane (1932) bol americký básnik. Relatívne nízka produkcia kvôli jeho predčasnej smrti, bol jedným z najvplyvnejších básnikov dvadsiateho storočia anglosaskej. V roku 1932, pri návrate z Mexika do New Yorku na výlet loďou, sa snažil prepojiť námorníka, ktorý skočil na neho celú posádku v hroznom bitie. Presvedčený o tom, že rozhodne nemohol byť šťastný, pretože jeho homosexuality, vrhol sa do mora niekoľko hodín pred desiatkami svedkov kričali "Zbohom všetkým." Jeho telo sa nikdy nezotavilo.

Kiyoko Matsumoto (1933). Japonský študent Dňa 12. februára 1933, vo veku 21 rokov, spáchal samovraždu skokom do krátera Mount Mihara, sopky na ostrove Óšima (Japonsko). V priebehu nasledujúceho roka by ho nasledovalo 944 ľudí, 804 mužov a 140 žien – opakovali svoju samovraždu. Chlapec spustil módnu … naozaj veľmi zvláštne. Existujú tí, ktorí tvrdia, že ľudia sú nútení konať nejakou záhadnou silou.

Johnny Ace (1954) bol americkým mestským bluesovým a duševným spevákom a klavíristom, ktorý sa zabil za hranie ruskej rulety.

Thich Quang Duc (1963) bol vietnamský budhistický mních, ktorý sa napálil na protest proti buddhistom, ktorí utrpeli prenasledovanie.

Yukio Mishima (1970), bol japonským spisovateľom a dramatikom. Na protest proti modernizácii Japonska spáchal samovraždu tým, harakiri rituálu zvanom formálny termín pre rituálnu samovraždu ľudovo zvanej harakiri. Zvyk stínanie koniec tohto rituálu bolo pripísané Masakatsu Morita, člena tajnej spoločnosti Tatenokai venovanú zachovanie tradičných japonských hodnôt, založený Yukio. Ale Morita nebol schopný robiť svoju prácu správne: po niekoľkých neúspešných pokusoch, on dovolil ďalšieho člena Tatenokai, Hiroyasu Koga, aby dokončil prácu.

Robert "Budd" Dwyer (1987) bol americký politik odsúdený za úplatkárstvo a sprisahanie. Dwyer sa zastrelil v ústach a zároveň vysielal živý televízny rozhovor.

Janet Adkins Elaine (1990) trpí Alzheimerovou chorobou. Bola to prvá asistovaná samovražda, Jack Kevorkian mu pomohol opustiť tento svet.

Neil Raymond "Ray" Combs, Jr. (1996) bol komik, herec a hostiteľ rodiny Game Feud na CBS. Obesil so svojou posteľ v psychiatrickej liečebni Glendale Adventist Medical Center, keď bol na dobu 72 hodín pozorovania pokusu o samovraždu deň predtým.

Sledujte video: Test Lexus LS500h – Maroš ČABÁK

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: