NASA ujawnia najlepsze pomysły domów do kolonizacji Marsa

NASA ujawnia najlepsze pomysły domów do kolonizacji Marsa

Amerykańska agencja kosmiczna zorganizowała konkurs w celu integracji projektów związanych z opracowaniem siedlisk dla eksploracji czerwonej planety. Dotarcie do Marsa stanowi już wyzwanie dla ludzkości, ale jest to tylko pierwsza faza złożonego wyzwania: konieczne jest, aby odkrywcy mieli minimalne warunki przetrwania i komfortu, aby mogli ukończyć misję.

Myśląc o tym aspekcie, w 2014 r. NASA ogłosiła konkurs na wybór najlepsze pomysły w produkcji domów, które będą używane na ziemiach marsjańskich, Po szeroko zakrojonej analizie projektów ostatecznie ogłoszono pięć najlepszych inicjatyw.

Głównym wyzwaniem w tym konkursie jest zaprojektowanie modeli domów, które można zbudować z drukarek 3D: aby pokazać, że budowa była opłacalna, zespoły musiały opracować niektóre z tych domów w prawdziwy sposób. I to z punktu widzenia ekspertów, aby uciekać się do Drukowanie 3D to najprostszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na zbudowanie struktury w miejscu, w którym brakuje zasobów.

Aby pomysły mogły zostać zatwierdzone, istniały inne minimalne wymagania: budynki musiały mieć co najmniej 92 metry kwadratowe i tyle udogodnień, aby mogły w nich zamieszkać co najmniej cztery osoby. Budowę budynków należy również wykonywać autonomicznie, aby Kiedy odkrywcy dotrą na Marsa, domy będą na nie czekać.

Na razie najlepszą koncepcję otrzymaną przez pracowników NASA opracował zespół zwany Zopherus, z siedzibą w stanie Arkansas, ponieważ użyłby tego samego dostępnego lądu na Marsie jako "cementu" do budowy modułów który pasowałby do kształtu ula.

Następny etap oznacza, że ​​pięciu finalistów konkuruje o rozwój swoich projektów i zaprezentuje je w finale, który odbędzie się w 2019 r. I rozdzieli w sumie 2 miliony dolarów. Wyzwaniem jest stworzenie prawdziwego modelu swoich projektów, który musi mieć jedną trzecią pierwotnego rozmiaru. Niech najlepsza wygrana.

Obejrzyj wideo: Polska Baza na Marsie

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: