NASA odhaľuje najlepšie nápady domov na kolonizáciu Marsu

NASA odhaľuje najlepšie nápady domov na kolonizáciu Marsu

Americká kozmická agentúra zorganizovala súťaž s cieľom integrovať projekty súvisiace s rozvojom biotopov pre prieskum červenej planéty. Dosiahnu Mars a predstavuje výzvu pre ľudstvo, ale to je len prvá fáza komplexné úloha: je nutné, aby prieskumníci spĺňajú minimálne podmienky pre prežitie a pohodlie, aby sa dosiahlo do konca misie.

Premýšľate o tomto aspekte, v roku 2014 NASA spustila súťaž na výber najlepšie nápady pri výrobe domov, ktoré sa budú používať v krajinách Marsu, Po rozsiahlej analýze projektov sa konečne zverejnilo päť najlepších iniciatív.

Hlavnou úlohou tejto súťaže je navrhnúť modely domov, ktoré môžu byť postavené z 3D tlačiarní: s cieľom preukázať, že stavba bola životaschopná, tímy museli rozvinúť niektoré z týchto kútov v reálnom smere. A práve z hľadiska expertov sa uchýliť 3D tlač je najjednoduchší, najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob, ako vybudovať štruktúru na mieste, kde chýbajú zdroje.

Aby boli myšlienky schválené, existovali aj iné minimálne požiadavky: budovy mali mať aspoň 92 metrov štvorcových a dostatok vybavenia, aby v nich mohli žiť aspoň štyria ľudia. Stavba budov sa musí vykonávať aj samostatne, takže Keď prieskumníci prídu na Mars, budú ich čakať.

Najlepšia koncepcia, ktorú dostali pracovníci NASA, bol vyvinutý tímom Zopherus so sídlom v štáte Arkansas, pretože by použil rovnakú dostupnú pôdu na Marse ako "cement" na vytvorenie modulov ktoré by zapadali do tvaru úľa.

Ďalšia fáza znamená, že päť finalistov súťaží o vývoj svojich projektov a ich prezentáciu vo finále, ktorá sa uskutoční v roku 2019 a bude distribuovať celkovo 2 milióny USD. Úlohou je vytvoriť skutočný model ich projektov, ktorý musí mať tretinu pôvodnej veľkosti. Môže to najlepšie vyhrať.

Sledujte video: Môžeme naozaj veriť našim zmyslom? – Ukážka hypnotickej halucinácie

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: