Miks on kreeka skulptuuridel väikesed jäsemed?

Miks on kreeka skulptuuridel väikesed jäsemed?

Iidsetel aegadel muutsid kreeklased mehe keha fetišiks läbi skulptorite, mis esindavad võimasid ja lihaselisi mehi. Mõnikord katavad need kunstiteosed keha intiimseid osi lapiga, kuid muudel juhtudel esitavad nad täiesti alasti nägusid.

Kaasaegses perspektiivis täidavad need kehad ideaalset, välja arvatud väike detail: "neil on väikesed peenised võrreldes inimeste keskmisega"Väidab Andrew Lear, kunstiajaloolane, kes on spetsialiseerunud vanade kreeklaste teostele seksuaalsuses. "Tavaliselt saame neid hinnata flaccid."

Suurus ei ole oluline

Läbi ajaloo on lugematuid armastajad ja ajaloolased kaasaegse kunsti märganud alandlik milline intiimne esindatud erakonnad klassikalise skulptuurid keisrid, jumalad ja meeste eliit need kreeka. Väikesed liikmed ei tundu olevat vastavuses tohututele kehadele ja müstilistele isiksustele, mida need tegelased esindavad. Kuid iidsel kreeklastel on põhjust neid esteetilisi proportsioone valida.

Varasemasse Kreekasse tagasi minevates 2,4 tuhandate aastate jooksul ei peetud suurejoonelisi liikmeid soovitavaks, neid ei peetud isegi tugevuse ja tugevuse märgiks. Kreeka draamik nimega Aristophanes, kokkuvõte tema töös Pilved (C 419-423 eKr), ideaalne tunnused nende meessoost koos "läikiv rinnus, hõõguv nahk, suured õlad, lühike keel, suur perse, väike cipote".

Ajaloolane Paul Chrystal viis läbi ka nende vanade ideaalide mitmekesiseid uurimisi. "Väike liige oli kokkusaamine Kreeka ideaalidega mehelikul ilu," selgitab ta oma töös Voodis koos antiiksete kreeklastega. "See oli parem kulttuuri embleem ja tsivilisatsiooni mudel."

Antiiksete kreeklaste kunstid olid paljud olulise mehe omadused esindatud laiades, kindlates ja säravates vormides. Niisiis, miks olid samad esteetilised põhimõtted, mida peenisele ei rakendata? Nagu näitasid Lear ja teised ajaloolased, leidub osa sellest küsimusele vastusest, kuidas kujutatakse teiste meeste liikmeid, mis üldse ei ole imetlusväärsed.

Mida rohkem "tagasihoidlik", seda parem.

Eriti need saatrid, kihased ja laimad, mida kirjeldati suurte ja püstitatud suguelundite abil, mõnikord nii suur kui nende torsod. Mütoloogia järgi need olendid nad olid pool mees ja pool looma, Kreeka kõrgema ühiskonna järgi langetav omadus. "Suur liikmed pidasid ennast vulgaarsed ja väljaspool kultuurilist normi, näitus on väga tüüpiline maailma barbaritele," selgitab Chrystal.

Kuid need omadused ei olnud ainult satiiri jaoks, Kreeka komöödia korral olid ka lollidel tohutud suguelundid. Kristalli sõnul oli see "märk rumaluse kohta, mis oli rohkem metsaline kui mees". See ekstrapoleeriti egiptlaste, kreeklaste iidsete vaenlaste kunstlikesse esindustesse.

Nii oli see, et satyrs, lollid ja vaenlased peeti täiesti selle vastu jumalate otsad ja mees kangelased, tegelased, kes olid au nende enesekontrolli ja luure (koos teiste omadused, mis nõuavad teatud piirangud, nagu konservatiivsus ja lojaalsus). Kui need suured fallosid kujutasid suuri defekte, siis "võite selle järeldada väike, lõtv peenis oli märk enesekontrolli"Selgitab Lear.

Peidetud tähendus.

Tänapäeval on andekas sageli samastada võimu ja isegi hea juhtimine, "peenis pole kunagi olnud embleem mehisus või mehelikkust Vana-Kreeka, nagu see on olnud ka teistes kultuurides," Chrystal ütles. "Võimu jõudis mõistusest, mis on vajalik selleks, et mehe eest vastutav isik oleks isa, pikendades sugupuu ja oikos [perekonna üksus] ja säilitada polis [linna- riik] ".

Pole kahtlust, et kogu Ida-Kreeka kunstis oli falluse ja selle suuruse mitmekesisus esindatus vaid sümboolne. Nagu Lear soovitab, võib see vastata, sest selle ajastu kunstnikud kujutasid mehe nudeid sellist korrapärasust isegi siis, kui iseloom või narratiiv seda ei nõudnud. "Nad kasutasid selle liiget märgi indeksi järgi," ütleb Lear.

Vaata videot: MoMo on tegelikult REAL! seotud Google'i tõlke DOOMSDAY ennustusega! CREEPY AF

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: