Masdar, esimene linn 100% jätkusuutlik

Masdar, esimene linn 100% jätkusuutlik

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas esimene linn on 100% jätkusuutlik? Loomulikult piirdub see taastuvate energiaallikate kasutamisega, taaskasutatakse kõik jäätmed, mida ta toodab, on ainult ühistransport (juhitakse elektrienergiaga) ja neutraliseeritakse kõik süsinikuheited.

See tundub kättesaamatu unistus, kuid see on alates 2008. aastast Araabia Ühendemiraatides asuva kõrbe keskel olnud vaid 30 kilomeetri kaugusel pealinnast Abu Dhabist. Kuid Masdar ( "Allikas" araabia) on nüüd midagi enamat kui ehitusplatsil umbes kuus hoonete ja ülikooli, aga kui see on valmis, 2030. aastal oma 6 km2 saab varjupaika pakkuda 40 tuhat inimest ja lihtsalt saastavaid ettevõtteid. Hinnanguliselt on projekti maksumus ligikaudu 22 miljardit USA dollarit.

Kuna see piirkond saab päevas ligikaudu 12 tundi päikesevalgust, jagavad nad strateegiliselt päikesepatareid päikeseelementidega kogu ettevõtte ümber suurte paneelidega. 45 meetri tuuleenergia torn (samaväärne 15-korruselise hoonega) jäädvustab külma õhuvoolu ja teavitab ka elanikke sellest, kui palju energiat nad päeva jooksul tarbivad.

Jalakärv on kuningas: kõik sõidukid on avalikud, elektrilised ja automaatsed ning nad liiguvad ainult maapõuest. Elektrooniliste seadmete abil saab igaüks taotleda autot kuni nelja inimese kohta. Kui olete üles laadinud, sisestage pardaarvutile sihtkoha aadress. Samuti toimub ühistransport peatatud rongiga, mis väljub Abu Dhabi iga kolmekümne minuti tagant.

Mine varju: kes planeerib linna nullist, on see eelis, et ta suudab "muuta" klimaatilisi elemente. Ärge puhastage kõrbeviisi, Masdar tõuseb maapinnast 7 meetrit. Ja selleks, et vältida päikesepõletuse esinemist piirkonnas, tänavad on kitsad, mis võimendab tuule suunamist ja varjutatud alade moodustumist.

Linna südamik: töö kasvab ümber Teaduse ja tehnoloogia instituut, hoone 163000 m2, mis viib Ameerika Ühendriikide Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) osaks. Seal kohtuvad säästlikkuslahenduste pakkumisega huvitatud professorid ja teadlased. Sellel on juba 337 üliõpilast 30 riigist.

Nutikas ehitised: isegi hoonete arhitektuuri kontrollitakse. Neil on intelligentne disain, maksimaalne kõrgus 40 m ja katusel olevad päikesepaneelid. Struktuurielemendid, näiteks sertifitseeritud puit ja dupleksseinad hõlbustavad soojusisolatsiooni. Need antakse magestatud Araabia meri veega, kasutades seda uuesti pärast kasutamist. Üks eesmärkidest on tarbida 50% vähem vett kui maailma keskmine. Lisaks eemaldavad hoonetes asuvad andurid automaatselt kuumutussüsteemid, dušid ja tuled, mis on pikka aega sisse lülitatud.

Tuntud inglise arhitekti Norman Fosteri juhitud linnaprojekti hulka kuuluvad vee- ja reoveepuhastusjaamad ning ringlussevõtukeskused. Erinevad metsaga asustatud alad eelistavad biokütuseid tootvaid taimi. Keskväljakul on markiisid, mis avanevad ja sulguvad kogu päeva vältel.

Üks põhjustest AÜE ehituse edendamiseks Masdar on pistmist "halb südametunnistus": praegu riigis sõltub suuresti rikkalik õli oma territooriumil ja on üks suurimaid indeksid elaniku energiatarbimisest. Linn kavatseb kaasata stiimulipaketti kuni 1500 jätkusuutlikku ettevõtet. General Electric, Mitsubishi ja Siemens Need on mõned suured ettevõtted, kes on oma osalust juba kinnitanud.

Masdar taaskasutab enda ehituses 86% jäätmetest. Puit purustatakse ja rakendatakse maastikukujundusega aladel, betoon on maapinnal ja korduvkasutamine mulla täiteainena. Orgaaniliste jääkide puhul kogukonnal on avalikud komposteerimisettevõtted, mille väetist kasutatakse haljasaladel. Elanikud saavad ka kompostreid kodus paigaldamiseks.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: