Looduslik optiline illusioon Costa Rica türkiisilises jões

Looduslik optiline illusioon Costa Rica türkiisilises jões

Asub Costa Rica Tenorio vulkaanipargi rahvuspargis Kesk-Ameerikas, see ei ole juhus Celeste jõgi nad on seda nime andnud: tema veekindel sinine värv muudab selle üheks kõige ilusama veekogu kogu kontinendil. Kui vaatate selle koha fotod, on juba võimalik mõista, miks see tekitab nii palju võlu.

Kristalliline teatud jõe suunas see muutub siniseks alaks, mida nimetatakse Teñiderosiks, kus lähevad ka kaks jõge: El Roble ja Buena Vista. Kui minevikus selle koha mööda piki 14 kilomeetrit läbi tiheda ja uurimata riigi troopilised metsad.

Pikemat aega arvatakse, et see eriline värvus oli seotud veega segatud mullaga esinevate keemiliste ühenditega nagu vask ja väävel. Kuid pärast paljusid toetamata spekulatsioone jõudis 2013. aastal Costa Rica riikliku ülikooli teadlaste meeskond lõpuks muret türkiiside siniste vete taga.

Nende Costa Rica ekspertide sõnul kõike seda see ei lähe kaugemale lihtsast optilistest illusioonidest, mis on põhjustatud keemilistest reaktsioonidest väävelhappegaaside segu tulemusena kaltsiumkarbonaadiga – Tenorio vulkaanil tekkivad ained, mis asuvad koha läheduses. Inimkõla petmisega vabanevad reaktsioonid intensiivse lõhna, mida turistid, kes seda punkti külastavad, tajuvad.

Vaata videot: Suur Gildersleeve: linna vangistuse uurimine / koolilõpmed / Oliveri külastus

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: