Lina Cavalieri: iç dekorasyonun en ünlü yüzü

Lina Cavalieri: iç dekorasyonun en ünlü yüzü

Aşağıdaki resimde hanımın adı Lina Cavalieri. Ancak, ilk olarak Piero Fornasetti hakkında konuşmamız gerek. Geçen yüzyılın bir bölümünü yaşamış olsaydınız, bir makaleye damgasını vuran Lina Cavalieri'nin yüzünü bulduğunuz ihtimal oldukça büyüktür.

Bu güzel bayan İtalyan heykeltıraş, ressam ve iç tasarımcıya ilham veren ilham kaynağıydı. Piero Fornasetti (1913-1988). Sanatçı on dokuzuncu yüzyıldan kalma bir dergide Lina'nın yüzünü buldu ve buna dayanarak, hayatının her yerinde 500'den fazla varyasyon üretti.tema ve variazioni”.

Fornasetti dizisi ile olanlardan farklı olarak, tarihin en güzel kadınlarından biri ve bir ikon olarak kabul edilmesine rağmen, iç tasarımın en ünlü ilham kaynağı kimliği zamanla kayboldu. Belle Époque'nin. Ancak, Lina'nın hikayesi onun iyi genetiğinin bir banal kutlamaından çok daha ilginçtir.

Lina Avrupa kıtasının etrafında yürüyüşe başladı ve bir Rus prensine aşık olduğu St. Petersburg'daydı. Evlendiler ve bir oğulları vardı. Lina profesyonel şarkı dersleri aldı ve bir vaudeville kraliçesinden bir opera yıldızına gitti.

Zamanının ünlü şarkıcılarının yanı sıra 1900 yılında kariyerinin zirvesine ulaştı, ama gerçek şu ki, kadın Maria Callas gibi etkili isimler düzeyinde değildi. Sahnede gösterdiği performans sert eleştirilerle karşılandı ve meseleyi daha da kötüleştirmek için Prens Sami evliliğini güzelliğe bıraktı.

Ama Lina pes etmedi. Bir opera sanatçısı olarak tanınması konusundaki kararlılığıyla devam etti ve 1906 yılında New York'taki Metropolitan Operası'nda bir gecede yaklaşık bin dolar kazandı.

Lina Cavalieri, zamanın yayınlarında şöyle demişti:Venüs'ün yeryüzündeki kişileşmesi"Zamanının en çok fotoğraflanan yüzlerinden biriydi.

Ekstra: Fornasetti sitesinde, sanatçının ünlü yemeklerini kırmanın mümkün olduğu küçük bir gizli oyun var.

Videoyu izle: Korsanlar 1986 720p BluRay x264 YIFY Sırp, Fransa, İspanya, Arap, Arnavut. İtalya, altyazı

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: