Keerukad ja keerutatud saatused 4 kuulsast kehast

Keerukad ja keerutatud saatused 4 kuulsast kehast

Mõned tegelased on nii tuntud, et nad ikka veel pärast surma tähelepanu juhivad. Selles lühikeses loetelus esitame mõningaid kuulsaid surnukehi või kuulsate surnukeha osi ja nende uudishimulikku saatust. Skeleti, silmad, aju ja jäsemed. Jah, liige. Ja nagu te võite ette kujutada, ei olnud see orel hoopis teisi elemente.

1 – Richard III luud.

Kui olete kunagi näinud Shakespeare'i esindatust Inglismaa Richard IIISa ilmselt märganud, et keegi ei huvitanud seda poissi, kui ta oli elus. Kuid võite olla üllatunud, et sain teada, et see lükati peaaegu üldiselt tagasi (ja seda peeti ebareaalseks, võib-olla sellepärast, et see oli ebaühtlane) keegi ei hoolinud, kust tema matta, muretsema hauakivi ehitamine.

Ta suri Bosworthi lahingus saadud vigastuste pärast – just 2 aastat pärast tema kroonimist – ja ta visati madalasse hauda, ​​ilma et tseremoonia oleks monarhist oodata. Ricardo jäljed jäid paljude aastate jooksul kiriku õuel. Kuid kui ehitust lammutati, et teed uue parkla jaoks, ei vaevanud keegi tegelike jäänuste väljasuremisest.

Nii otsustas linn 2012, et see oli hea mõte leida Richard III jäänuseid. Ja nii nad tegid, leidsid nad skeleti koos mõnede geenimarkeritega, mis olid seotud põlatud monarhiga (kõige tähelepanuväärsem on skolioos) ning ekshumbleerisid lähedase suguluse, et leida DNA vaste.

Mõned väitsid, et kuna Ricardo vanaema Joan Beaufort oli laste rohkus, oli tema DNA leitud mitmetest surnudest inglitest. Võibolla see pole Ricardo. Kuid võib-olla, jah, tõde on see, et ta oli üks vähimatki kuulsatest monarhidest ajaloos.

2 – Walt Whitmani aju.

Walt Whitman, üks kuulsamaid Ameerika kirjanikke, pakkus oma aju õppima teda pärast tema surma. See jõudis nimega gruppi Ameerika antropomeetriline ühiskond (hüüdnimega Brain Club), mis pühendas 19. sajandi lõpus erinevate kuulsate aju kogumisele eesmärgiga püüda mõista, mis sellistest inimestest selliseid erandlikke olendeid tegi.

Kõik läks hästi hästi, kuni 1907. aastani – kui abiline viskas kolbi ajusse, keerates Whitmani aju jellyks põrandale.

Või vähemalt see oli patoloog Dr. Henry Ware Cattell Ta pani kõik uskuma. Ilmselt Cattell ise hävitas aju. Ta jättis pudeli ilma kaanega ja hävitas seega säilinud elundi. Cattell dokumenteeris oma "väikest" saladust 1893. aasta päevikusse, mis sai avalikuks kuni 2012. aastani.

3 – Albert Einsteini silmad.

Kirjalikult soovitas Albert Einstein, et tema keha on teadlased kergendanud ja mitte mulle meelitatuna ega uurimata. Aga patoloog Thomas Harvey Ta leidis, et vastupandamatu on selline imeline orel. Mõned võivad andestada Harvey oma üleastumise eest, välja arvatud see Ta eemaldas ka Einsteini silmad edastada need kolleegile.

Kolleeg oli Einsteini füüsik ja perearstlik silmaarst, Henry Abrams. Dr Abrams, kes suri 2009. aastal 97-aastaselt, teadis, kuidas seda saladust väga hästi hoida. Me kõik teame, et ta hoidis oma silmi New Yorki turvalises laos purgis. See on isegi kuulujutt keeldus müüma neid Michael Jacksonile, kuid keegi ei tea, kas see on tõeline, sest Abrams võttis hauale saladuse.

4 – Napoleoni liige.

See nimekiri ei saanud järeldada, mainimata, et tema ainus säilitatav Napoleoni kehaosa on tema liige. Need andmed on nii ebamugavad kui vastumeelselt sobivad "väikese mehe kompleksi" jaoks, mis ebaõiglaselt peksab keisri maine.

Siin on asi juhtunud: usutakse, et arst, kes manipuleeris Napoleoni keha, oli veendunud, et keiser jääb tagasi oma sünnikohta Korsikal. Noh, vähemalt osa tema jäädest tuli tagasi Korsikalasse tagasi. Ta katkestas keisri liikme ja andis selle preestrile, kes viis ta Vahemeremaale. Perekond võttis oreli üle kuni 1916. aastani, kui see ostis Briti kollektsiooni, kes müüs selle varsti Pennsylvania Prantsuse Kunsti Muuseum. Ajakiri AEG Ta kirjeldas seda näitust "koorunud riba suede".

Aastal 1977 kutsus uroloog John Lattimer omandas jäänused ja peitis need üldsusele. Juba aastaid, liige jäi Napoleoni maja New Jersey Lattimer – tegelikult arst oli koguja uudishimulikke ja ka veristasid kaela särk ta kandis öösel mõrva Lincoln omanik. Pärast tema surma andis Lattimeri poeg selle liikme.

Vaata videot: Москва слезам не верит 1 серия

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: