Jedna z najnebezpečnejších fotografií v histórii

Jedna z najnebezpečnejších fotografií v histórii

Na ďalšom obrázku hromada, ktorá vyzerá ako spodina zo zlievarne a že v skutočnosti prezývali "slonovú nohu" ide o rádioaktívnu hmotu, Fotografia bola zachytená v jadrovej elektrárni v Černobyle takmer osem mesiacov po katastrofe, ktorá by znamenala históriu ľudstva. Pre niektorých to nie je nič viac než len obyčajnú úlovok, ale zvláštnosť obrázku je nebezpečenstvo, ktoré prítomným čelia v tom čase, ruskí vedci skúmajúci podzemné chodby reaktora číslo štyri.

Len 30 sekúnd vystavenia tejto rádioaktívnej mase stačilo na to, aby spôsobilo závraty a únavu, ktoré by sa objavili o týždeň neskôr. Dve minúty vystavenia a krvné cievy by boli dostatočne poškodené, aby vyvolali vážne krvácanie. Štyri minúty vystavenia by spôsobili horúčku, hnačku a vracanie. A 300 sekúnd expozície by sa preložilo iba do 48 hodín života.

Tvárou v tvár so smrťou.

Veľkým aspektom tejto fotografie je určite poškodenie spôsobené žiarením. Musíte len pozorovať ľahké zdraženie, ktoré sa zdá byť na niekoľkých miestach naraz a nie práve kvôli fotografickej technike expozície. V skutočnosti to bolo preto zatiaľ čo fotografia bola odobratá, kamera (umiestnená na statíve pri "bezpečnej" vzdialenosti) bola vážne poškodená žiarením v prostredí.

Podľa tejto publikácie, muž, ktorý sa objaví v pozadí, a kameraman sú už mŕtvi, Tvrdí sa, že žiarenie so skúsenosťami v tých chvíľach bola tak vysoká, že nie je dovolené žiť dlhšie než pár rokov po tomto obrázku, aj keď ste práve šiel do získania snímku a okamžite opustil miesto. Ak zostali na tomto mieste niekoľko sekúnd, je možné, že smrť prišla oveľa rýchlejšie.

Sledujte video: Ben Saunders: Na južný pól a späť – najťažšie 105 dní môjho života

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: