Ilha da Queimada Grande: "wyspa węży" w Brazylii

Ilha da Queimada Grande: “wyspa węży” w Brazylii

40 km od brazylijskiego wybrzeża znajduje się wyspa, gdzie nawet miejscowi dwa razy myślą, zanim odważyliby się wejść. Legenda mówi, że ostatni rybak, który zaginął bardzo blisko swoich brzegów, został znaleziony kilka dni później w swojej własnej łodzi, zabity w ogromnej kałuży krwi.

To tajemnicze miejsce znane jest Brazylijczykom z imieniem Ilha da Queimada Grandei tak niebezpieczne jest postawienie stopy na tym kawałku ziemi w środku oceanu władze brazylijskie uważają, że wizyta jakiejkolwiek osoby jest nielegalna, Niebezpieczeństwo tej wyspy jest reprezentowane przez złote wężowe włócznie, coś w rodzaju Bothrops które należą do najbardziej zabójczych na świecie.

Węże z wężem włóczni mogą mierzyć nawet pół metra, co sugerują szacunki na wyspie znajduje się od 2000 do 4000 okazów, powód, dlaczego jest popularnie znany jako wyspa węży, Ostrza włóczni są tak trujące, że ugryzienie może zabić człowieka w ciągu kilku godzin.

Członkowie rodzaju Bothrops są odpowiedzialni za więcej zgonów w obu Amerykach niż jakakolwiek inna grupa jadowitych węży.

Legenda o pochodzeniu Ilha da Queimada Grande.

Obecnie wyspa węży jest całkowicie niezamieszkana, chociaż pod koniec lat dwudziestych żyło w tym miejscu, w czasach, gdy według legendy, operator latarni morskiej wraz z rodziną zmarł zatruty przez węże, które weszły przez okna, Dziś brazylijska marynarka okresowo odwiedza wyspę, aby utrzymać latarnię morską i zapewnić, że nie ma tutaj wędrowców.

Inna lokalna legenda mówi, że te węże zostały przyniesione przez piratów, którzy chcieli chronić ukryty w tym miejscu skarb. Jednak obecność tak wielu węży w tym niezwykłym miejscu spowodowana jest wzrostem poziomu morza, mniej ekscytującą historią niż piraci i skarby, ale nadal jest interesująca.

Ilha da Queimada była częścią kontynentalnej części Brazylii, ale 10 000 lat temu nastąpił wzrost poziomu wody, który zakończył się separacją tej masy ziemi, aż stała się wyspą.

Przez te tysiące lat zwierzęta, które były izolowane na wyspie, przedstawiały ewolucyjne adaptacje odmienne od tych, które pozostały na lądzie stałym, w szczególności węże o złotych grotach. Ponieważ na wyspie nie mieli ziemi, aby polować, ale ptaki, zapewniała ich matka natura super potężna trucizna, która unicestwia każdego ptaka prawie natychmiast.

Lokalne ptaki nauczyły się, jak unikać uwięzienia przez drapieżniki, które czają się na wyspie, więc węże w większym stopniu zależą od odwiedzanych ptaków zdobyć jedzenie.

Obejrzyj wideo: Tysiąc węży – Wyprawa po skarb Inków – Discovery Channel

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: