Ilha da Queimada Grande: "ostrov hady" v Brazílii

Ilha da Queimada Grande: “ostrov hady” v Brazílii

40 km od brazílskeho pobrežia je ostrov, kde dokonca aj miestni obyvatelia premýšľajú predtým, než odvážia vstúpiť. Legenda hovorí, že posledný rybár, ktorý sa stratil veľmi blízko svojho pobrežia, bol niekoľko dní neskôr zničený vo vlastnej lodi, zabitý v obrovskom krvi.

Toto tajomné miesto je známe Brazílčanmi s názvom Ilha da Queimada Grande, a je také nebezpečné položiť jednu nohu na tento pozemok uprostred oceánu brazílske orgány považujú návštevu akejkoľvek osoby za nezákonnú, Nebezpečenstvo tohto ostrova predstavujú zlaté hady, špička, druh Bothrops ktoré sú medzi najviac smrteľnými na svete.

Spearhead hady môžu merať až pol metra a odhady naznačujú, že existuje medzi 2000 a 4000 exemplárov na ostrove, dôvod, prečo je všeobecne známy ako ostrov hadov, Spearheads sú tak jedovaté, že uhryznutie môže zabiť ľudskú bytosť v priebehu niekoľkých hodín.

Členovia rodu Bothrops sú zodpovední za viac úmrtí v Amerike než akúkoľvek inú skupinu jedovatých hadov.

Legenda o pôvode Ilha da Queimada Grande.

V súčasnosti je ostrov hadov úplne neobývaný, hoci na konci dvadsiateho storočia žili na tomto mieste niektorí ľudia, v čase, keď podľa legendy, operátor majáku spolu so svojou rodinou zomreli otrávený hadmi, ktoré vstúpili cez okná, V súčasnosti brazílske námorníctvo pravidelne navštevuje ostrov, aby udržalo maják a zabezpečilo, že tu nie sú žiadni dobrodruhovia.

Ďalšia miestna legenda hovorí, že tieto hadi priniesli piráti, ktorí chcú chrániť poklad skrytý na tomto mieste. Avšak prítomnosť toľkých hadov na tomto nezvyčajnom mieste je spôsobená nárastom hladiny mora, menej zaujímavým príbehom ako piráti a poklady, ale stále zaujímavé.

Ilha da Queimada býval súčasťou kontinentálnej oblasti Brazílie, ale Pred 10 000 rokmi došlo k zvýšeniu hladiny vody, ktorá sa oddelila od tejto zemskej masy, kým sa nestala ostrovom.

Počas týchto tisícok rokov zvieratá, ktoré boli izolované na ostrove, predstavovali evolučné úpravy odlišné od tých, ktoré zostali na pevnine, najmä zlaté hady s hrotom. Keďže na ostrove nemali žiadnu pôdu na lov, ale vtáky, materská príroda ich poskytovala super mocný jed, ktorý zlikviduje akéhokoľvek vtáka takmer okamžite.

Miestni vtáci sa naučili vyhnúť sa zachyteniu predátorov, ktorí číhajú na ostrove hady závisia viac od návštevníkov získať jedlo.

Sledujte video: Vitajte na ostrove Snake. Brazília

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: