Ilha da Queimada Grande: Brezilya'da "yılan adası"

Ilha da Queimada Grande: Brezilya'da “yılan adası”

Brezilya sahiline 40 km uzaklıkta yer alan yerli halkın bile girmeye cesaret etmeden önce iki kez düşündüğü bir ada var. Efsane, kıyılarına çok yakın bir şekilde kaybolan son balıkçıdan birkaç gün sonra kendi teknesinde düştüğü ve kocaman bir kan havuzunda öldürüldüğünü söyledi.

Bu gizemli yer, Brezilyalılar tarafından Ilha da Queimada Grandeve okyanusun ortasında bu toprak parçasına bir ayak koymak çok tehlikeli. Brezilya makamları yasadışı bir kişinin ziyaretini düşünüyor. Bu adanın tehlikesi altın yılanların öncülerinden temsil edilir, bir çeşit Bothrops Dünyadaki en ölümcül olanlardan biri.

Spearhead yılanları yarım metreye kadar ölçebilir ve tahminler şunu önerir: adada 2000 ile 4000 arası örnek var. neden popüler olarak bilinir yılan adası. Mızrak uçları o kadar zehirlidir ki, bir ısırık bir insanı birkaç saat içinde öldürebilir.

Bothrops cinsinin üyeleri, Amerika'daki diğer ölüm zehirleri gruplarından daha fazla ölümden sorumludur.

Ilha da Queimada Grande'nin kökeni ile ilgili efsane.

Şu anda, yılan adası tamamen ıssız, 1920'lerin sonunda bazı insanlar bu yerde yaşadı, bir zaman, efsaneye göre, Deniz feneri operatörü, ailesiyle birlikte pencerelerden girilen yılanlarla zehirlendi.. Bugün, Brezilya Donanması, deniz fenerini korumak ve buralarda dolaşan maceraperestlerin olmamasını sağlamak için periyodik olarak adayı ziyaret ediyor.

Bir başka yerel efsane, bu yılanların bu yerde saklı bir hazineyi korumak isteyen korsanlarla getirildiğini söylüyor. Ancak, bu alışılmadık yerde bir çok yılanın varlığı, deniz seviyesindeki bir artıştan, korsanların ve hazinelerden daha az heyecan verici bir öyküye bağlı olmakla birlikte yine de ilginçtir.

Ilha da Queimada, Brezilya kıtasının bir parçasıydı ama 10,000 yıl önce, bu toprak kütlesini bir ada haline gelene kadar ayıran su seviyesinde bir artış oldu..

Bu binlerce yıl boyunca, adada izole edilen hayvanlar, anakarada, özellikle de altın mızrak yılanlarının üzerinde kalanlardan farklı evrimsel uyarlamalar sundular. Adada avlanmak için toprak avı yoktu ama kuşlar, ana doğa onları sağladı herhangi bir kuşu yok etmek için süper güçlü bir zehir hemen hemen.

Yerel kuşlar adada bulunan avcıların tuzağa düşmesini engellemeyi öğrendi. yılanlar kuşlara daha çok bağlı yiyecek almak için.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: