Ilha da Queimada Grande: Brasiilia "madu saar"

Ilha da Queimada Grande: Brasiilia “madu saar”

Brasiilia rannikust 40 km kaugusel on saar, kus isegi kohalikud inimesed mõtlevad kaks korda enne julgust siseneda. Legend ütleb, et viimane kalur, kes läks kauge oma kaldale väga lähedale, leiti mitu päeva hiljem oma paadist lahkunud, tapetud suure verega.

See salapärane koht on tuntud Brasiilia nimega Ilha da Queimada Grande, ja see on nii ohtlik panna üks jalg selle maatüki ookeani keskel, et Brasiilia ametiasutused leiavad, et iga isiku visiit on ebaseaduslik. Selle saare ohtu kujutab endast kuldne maod Mõlemad kraadid mis on maailma surmavamate hulgas.

Spearhead maod võivad mõõta kuni pool meetrit ja hinnangud näitavad seda saarel on seal 2000-4000 isendit põhjus, miks seda üldiselt tuntud kui maalide saar. Esijäsemed on nii mürgised, et hammustada saab inimest mõne tunni jooksul tappa.

Bothropsi perekonna liikmed vastutavad rohkem surmajuhtumite eest Ameerikas kui mõni muu mürgiste maode rühm.

Legendi päritolu kohta Ilha da Queimada Grande.

Praeguseks on maodade saar täiesti asustamata, kuigi 1920. aastate lõpus elasid selles kohas mõned inimesed, aeg, mil legendi järgi Majaka käitaja koos perega suri mööda aknadesse sisenenud maod. Täna külastab Brasiilia mereväe perioodiliselt majakas hoidma saarte ja tagab, et siin ei jääks seiklejaid.

Teine kohalik legend ütleb, et need maod tulid piraatide poolt, kes soovisid selle koha varjatud aardeid kaitsta. Selles ebatavalises kohas on nii palju maoid, et see on merepinna tõus, vähem põnev lugu kui piraatide ja aarded, kuid siiski huvitav.

Ilha da Queimada oli Brasiilia mandriosaga osa, kuid 10 000 aastat tagasi suurenes vee tase, mis lõppes maa massi eraldamisega, kuni see saareni jõudis.

Kogu nende tuhandete aastate vältel olid saarel isoleeritud loomade jaoks evolutsioonilised kohandused, mis erinevad mandril asuvatest, eriti kuldsete spearmajumitega. Kuna saarel ei olnud seal mingit maa-ala hunt, vaid linde, andis neile ema loodus suurepärane mürk mis tahes linnu hävitamiseks peaaegu kohe.

Kohalikud lindud on õppinud vältima, et röövlinnud jäävad saarel kinni maod sõltuvad rohkem külastatavatest lindudest toitu saama.

Vaata videot: ILMA MAIS PERIGOSA MUNDO FICA-st mitte Brasiiliast!

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: