Huacachina, Peru'da alışılmadık bir vaha

Huacachina, Peru'da alışılmadık bir vaha

İlk bakışta bir serap ürünü gibi görünüyor, ama "halk olarak anılacaktır tamamen gerçek yerdirAmerika'nın vahası". Arabistan'da bir yerden alınmış gibi görünen bu yer, yaklaşık yüz nüfusa sahip ve Peru'nun güneyinde, Lima'dan 5 saat uzaklıkta bulunuyor.

Onun gerçek adı Huacachina ve, fotoğraflarda görülebilir pastoral vaha olmadan önce, bu büyük kum tepeleri ile çevrili basit bir göl daha fazla oldu. Ancak, Peru toplumun bazı zengin üyeleri bu para torbaları ilk yazlık evler inşa edilecek başladığı 1940, bu yerin bu özel güzelliğinde özel bir ilgi göstermeye başladı.

Huacachina bir turistik yer haline geliyor.

Gayrimenkul patlaması ve varlıklı insanların varlığıyla birlikte oteller, restoranlar ve bazı mağazalar görünmeye başladı.

Ama Huacachina münhasırlık 1990'ların ortalarında sona erdi ve bu ziyaretçilerin para ile insanlara sınırlı değildir, ama turist trafiğinin toplu yerleşmek başladı farklı milletlerden ve sandboard severlerden backpackers yüksek kumulları yaşamak için bu yere gitmek (kum üzerinde bir sörf türü).

Bu yerde bir banyo almak çok güzel bir prenses bir avcı tarafından rahatsız yerel folklor göre. İnsanın varlığını kaydeden hizmetçi kaçan ve göl yol açan sona erdi doğal bir su birikintisine geride bıraktı.

Göl seviyelerinin aşırı onlarca yıl sonra kademeli olarak düşmeye başlamıştır, bu yüzden özellikleri dış kaynaklardan su almak için ayarlamalıdır şunlardır: fantezi ötesinde, orada bu yerde su hakkında sürekli bir endişe kaynağıdır .

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: