Huacachina, niezwykła oaza w Peru

Huacachina, niezwykła oaza w Peru

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest produktem mirażu, ale jest to całkowicie realne miejsce, popularnie określane jako "Oaza obu Ameryk" To miejsce, które wydaje się być zabrane skądś w Arabii, ma około stu mieszkańców i znajduje się na południu Peru, 5 godzin od Limy.

Jego prawdziwe imię jest Huacachina Przed przekształceniem się w idylliczną oazę widoczną na fotografiach nie wykracza poza zwykłe jezioro otoczone ogromnymi wydmami. Jednak niektórzy bogaci członkowie społeczeństwa peruwiańskiego zaczęli wykazywać szczególne zainteresowanie pięknem tego miejsca w latach czterdziestych, kiedy zaczęto budować pierwsze letnie domy tych bogatych ludzi.

Huacachina staje się miejscem turystycznym.

Wraz z boomem na rynku nieruchomości i obecnością zamożnych ludzi na miejscu wkrótce zaczęły pojawiać się hotele, restauracje i niektóre sklepy.

Ale ekskluzywność Huacachiny dobiegła końca w połowie lat 90., ponieważ jej odwiedzający nie ograniczali się do ludzi z pieniędzmi, ale większość ruchu turystycznego zaczęła osiągana wędrowcy różnych narodowości i miłośnicy sandboardów (rodzaj surfowania na piasku), którzy udają się do tego miejsca, aby doświadczyć wysokich wydm.

Według lokalnego folkloru, kiedy piękna księżniczka wzięła kąpiel w tym miejscu, została zakłócona przez myśliwego. Zauważywszy obecność mężczyzny, dziewczyna uciekła i pozostawiła po sobie kałużę naturalnej wody, która ostatecznie doprowadziła do powstania jeziora.

Poza fantazją istnieje ciągła troska o wodę tego miejsca: po dziesięcioleciach nadmiernego użytkowania jeziora, poziomy zaczęły stopniowo spadać, więc budynki muszą być ustawione, aby uzyskać wodę z zewnętrznych źródeł ,

Obejrzyj wideo: Huacachina – oaza na pustyni

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: