Huacachina, nezvyčajná oáza v Peru

Huacachina, nezvyčajná oáza v Peru

Na prvý pohľad sa zdá, že je výsledkom mirage, ale je to úplne skutočné miesto, populárne označované ako "Oáza Americas". Táto lokalita, ktorá sa zdá byť odobratá niekde v Arábii, má približne sto obyvateľov a nachádza južne od Peru, 5 hodín od Limy.

Jeho skutočné meno je Huacachina a pred transformáciou do idylické oázy, ktorá je viditeľná na fotografiách, neprekročila jednoduché jazero obklopené obrovskými pieskovými dunami. Avšak niektorí bohatí členovia peruánskej spoločnosti začali prejavovať osobitný záujem o krásu tohto miesta v 40tych rokoch, kedy sa začali stavať prvé letné domy týchto bohatých ľudí.

Huacachina sa stáva turistickou destináciou.

S realistickým boomom a prítomnosťou bohatých ľudí na mieste sa čoskoro začali objavovať hotely, reštaurácie a niektoré obchody.

Exkluzivita Huacachina však skončila v polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia, pretože jeho návštevníci sa neobmedzovali len na ľudí s peniazmi, ale väčšina turistického toku sa začala usadzovať batoľatá rôznych národností a milovníkov sandbordov (typ surfovania na piesku), ktorí idú na toto miesto zažiť vysoké duny.

Podľa miestneho folklóru, keď sa krásna princezná kúpela na tomto mieste bola znepokojená lovcom. Keď si všimla prítomnosti muža, dievča utieklo a nechalo za sebou bazén s prírodnou vodou, ktorá skončila a viedla k jazeru.

Okrem fantázie sa neustále znepokojuje voda tohto miesta: po desaťročiach nadmerného využívania jazera sa úrovne začali postupne znižovať, takže budovy musia byť usporiadané tak, aby získali vodu z vonkajších zdrojov ,

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: