Hipnotyczny proces robienia frytek

Hipnotyczny proces robienia frytek

Poniższy film pokazuje niesamowity proces robienia chipsów ziemniaczanych. Jeśli sądzisz, że używasz naturalnych ziemniaków pokrojonych w cienkie plastry, jesteś bardzo zły. Właściwie wszystko zaczyna się od mieszaniny wody, ziemniaków i skrobi kukurydzianej, Później masę tę rozciąga się przy użyciu nacisku do czterech ton, tak że jest to bardzo cienka warstwa.

W sekwencji obrazów ta długa i jednorodna masa przechodzi przez nóż, który kończy się nadając kanapce kształt owalny. Inna maszyna jest odpowiedzialna za usunięcie nadmiaru masy, pozostawiając tylko cięcia, aby kontynuować w kierunku frytownicy, która zanurza go dokładnie 11 sekund w gorącym oleju. Jednak przed tym procesem maszyna drukuje ziemniaki ich tradycyjny wklęsły kształt, co pozwala na łatwiejsze ich ułożenie w puszce.

Nadmiar oleju usuwa się w taśmach, które przenoszą ziemniaki do części, w której są obracane i umieszczane bliżej siebie. W tej części procesu pracownik przechodzi do analizy ziemniaków w poszukiwaniu niedoskonałości, zanim zostanie poddany kontroli w celu wyeliminowania wadliwych. W sekwencji narybek wchodzi do czujników, które obliczają dokładną ilość, która wejdzie do każdej puszki. I najfajniejsza rzecz: wejść przez fundusz, Kolejnym etapem procesu jest uszczelnienie dna opakowania.

Cały ten proces trwa około 20 minut. A jeśli myślisz, że puszka (lub nawet torby) są pełne powietrza, znowu się mylisz stosuje się azot, które pozostawia chrupiące smażenie przez dłuższy czas. Oczywiście ideałem byłoby mieć więcej ziemniaków i mniej azotu, ale to już inna sprawa.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: