Himaalaja hallutsinogeense mee eluohtlik risk

Himaalaja hallutsinogeense mee eluohtlik risk

Himaalaja hiiglaslike mesilaste mesilaste poolt toodetud hallutsinogeense mesi kogumise protsess pole kaugeltki lihtne. Ida-Nepali Kulungi rahva valitud liikmed ronivad 91 meetri kõrguseni läbi väärtuslike toote saamiseks nõrkade redelite, mis on valmistatud trossidest ja bambusest. Nad väldivad rünnakuid, hävitades mesilaste sülemid põletatud rohu suitsuga, püüdes kogu väärtuslikku vedelikku koguda.

Viimane Honey Hunter"Filmi, mis hiljuti sisenesid festivalidesse võistlemiseks ja avaldatakse 2018. aastal, räägitakse lugu inimestelt, kes seda riskantset teekonda teevad. See on pimestav tunnistus, nagu te saate sellel YouTube'is The North Face avaldatud stseenide väljavõttel hinnata.

Hallutsinogeenne kallis?

Filmi meeskond hõlmas ka mägironijaid, nagu filmitegija ja fotograaf Renan Ozturk. Kuigi tootmine oli seotud turvavöödega, tuli neil ronida piisavalt kõrgel, et allkirjastada nende kollektsionääride töö, kes neil ei olnud mingit muud turvalisust kui kõrged ja õhukesed algelised trepid.

Vastavalt ajale on need mesilased eri liiki mesi, vastavalt Mark Synnott, kes oli osa filmimeeskonna ja kirjutas mee jahimehed National Geographic. Kevadel lilledes esinevad toksiinid, mis putukad söövad, tekitavad psühhotroopse mee.

"Ma sõin kaks teelusikatäit, mee-jahimeeste soovitatud kogus ja umbes 15 minuti pärast hakkasin tundma marihuaanaga sarnast tunne. Ma tundsin, nagu oleks mu keha külm, alustades minu peaga ja minnes minu pagasiruumi. Mitu tundi kestev kõhu sügav ja külmunud tunne ", kirjutas David Caprara pärast 2016. aastal asepresidendile pärast Nepalisse reisimist, et ta saaks tunnistajaks veel ühele meemassile.

Ta mainib ka seda, et suurem annus võib olla palju intensiivsem.

Aine mõju inimesele.

Küla meekaupmees kirjeldas reporterit suurema hulga mee sissevõtmise kogemustest: "esiteks, keha tunneb vajadust puhastada (oksendada või tühjendada). Pärast puhastamist vahelduvad pimedus ja valgus. Näete ja järgmisel hetkel sa ei saa seda teha, "ütles ta Synnott. "See tunne võib kesta päeva, nagu kaugtule taru pulseeriv heli".

Kohalik Nepali keel kasutage väikseid doose mee kui antiseptiline, köha või valu leevendamiseks. Seda müüakse musta turul 130 kuni 175 dollarini kilogrammi kohta, vastavalt Synnott avaldusele. See õigustab kogumise ajal surmajuhtumit.

Traditsioon, mis on kadunud.

Kuid nendel päevadel koguda mee, mis neid viiakse läbi keskkonnasäästlikul viisil, võivad nad varsti kaduda. Selles filmis dokumenteeritud küla pole keegi teine ​​kollektori Mauli töö asemele asendama, kuna noored on vähem huvitatud ja tõenäolisemalt lähevad suurlinnadesse.

Ja see pole ainus probleem. 2013. aastal sõitis fotograaf Andrew Newey Nepalis dokumendi kogumiseks ning teatas mesilaste populatsioonide vähenemisest turismi ja valitsuse poliitika tõttu, mis annavad kogumispensionid ettevõtjatele, kes ei vali jätkusuutlikku teed.

Võibolla säilitatakse veel üks sorti kogumik, kuid jätkusuutlik ja traditsiooniline – ja võib-olla ka hallutsinogeenne mee – võib ka varsti kaduda.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: