Frodo, odporný pouličný pes, ktorý sa stal beau

Frodo, odporný pouličný pes, ktorý sa stal beau

Ak máte teraz príležitosť stretnúť sa s týmto psom menom Frodo, ťažko by ste si predstavovali podmienky, v ktorých bol nájdený putovať ulicami menej ako pred rokom. Nie je to preháňanie, ale pred prijatím zlé zviera nemalo na svete jediného priateľa.

Zistili ho v takom extrémnom stave zanedbávania a zanedbávania, že pes Sotva som mohol vidieť, Najpôsobivejšou vecou však bola zmena a úplné zotavenie Frodo práve začalo dostávať starostlivosť a lásku k ľuďom.

V máji roku 2017 našli milé duše Frodo bezcitne putovanie po uliciach Chorvátska. Okrem ťažkej podvýživy trpí pes aj pokročilou inváziou svrabu. A čo je ešte horšie, ich oči boli vážne poškodené kvôli neošetrenej infekcii.

Pre väčšinu okoloidúcich bol Frodo odpudzujúci. Ale ako všetci túlaví psi na svete, všetko, čo potreboval, bolo trochu pomôcť. Pomoc, ktorá by bola zodpovedná za Kaludija Sigurnjak.

Dokonca aj táto žena, tak zvyknutá na záchranu zvierat v deplorable podmienkach, bol trochu strach zistiť podmienky, v ktorých bol tento pes.

"Bolo to naozaj šokujúce. Nemohol som uveriť, že to bol pes, "povedal Kaludija úprimne. "Ihneď som začal s starostlivosťou".

Po získaní dôvery psa, založeného na malom jedle, ho Sigurnjak vzal na veterinárneho lekára, aby dostal toľko potrebnej starostlivosti. Oftalmolog veterinárny lekár to určil pravé oko psa nemalo nápravu a museli ho odstrániť.

Našťastie mohlo byť jeho ďalšie oko zachránené, takže Frodo bol zachránený z pobytu navždy v tieni. Napriek tomu bolo veľmi ťažké odstrániť psa z neistej zdravotnej situácie, ktorú prezentoval.

"Bol som hladný a plný blchárov a kliešťov," povedala jej opatrovateľka. "Neboli sme si istí, že by prežil."

A bolo to tak, že na základe tejto nezištnej starostlivosti, vytrvalosti a lásky sa Frodo začal transformovať. Ten malý by bojoval za svoj život.

Počas niekoľkých mesiacov sa pes zotavoval. Frodova transformácia bola nezvratná.

Pomaly, ale pevne, jeho suchá koža začala znovu navlhčiť a zápal ustúpil. Krásne hnedé srsť začalo byť znovuzrodené.

Ale nielen zdravie Frodo začalo rásť, tak aj jeho radosť a energiu, Tieto dni smútku a opustených na uliciach Chorvátska zostali v minulosti. Pre Sigurnjaka bola premena psa úžasná vec.

"Jeho transformácia bola fenomenálna, nikdy sme si nemysleli, že sa stane takým roztomilým psom." V skutočnosti táto záchrana navždy zmenila život psa. A chcel som sa znova zmeniť.

Úplne zotavený, Frodo bol umiestnený v osvojení a rýchlo našiel rodinu plnú lásky, ktorá by ho prijala v jeho dome. Keď Marko Duspara videl obrázok psa na webovej stránke a začal čítať príbeh, bola to láska na prvý pohľad.

"Úprimne si neviem predstaviť, čo sa s ním v minulosti stalo. Ďakujem každému, kto pomohol. Dnes je šťastný pes, ktorý vie, že je milovaný a rozmaznaný. "

Frodo už žije šťastný, skáka a beží.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: