Feynmanova technika: učte sa čokoľvek v štyroch fázach

Feynmanova technika: učte sa čokoľvek v štyroch fázach

Učenie vyžaduje odhodlanie, čas a úsilie. Navyše, ak sa chcete naučiť niečo nové, musíte študovať správnym spôsobom, pretože vždy existuje riziko, že vedomosti nie sú asimilované naznačeným spôsobom a skončíme, keď sa nič neučíme.

Takže, čo by bolo ideálnou metódou na identifikáciu nedostatkov v existujúcich vedomostiach a na vykonávanie integrálneho vzdelávania? Alternatíva, ktorá sa vám môže zdať zaujímavá, je známa ako Feynmanova technika, učebnú metódu založenú na mentálnom modeli vyvinutom americkým fyzikom Richardom Feynmanom, nositeľom Nobelovej ceny v roku 1965. V nasledujúcich odsekoch sumarizujeme štádiá tejto metódy.

Prvá etapa: učte dieťa.

Vezmite si kus papiera a zapíšte si tému, ktorú chcete naučiť. Neskôr zjednodušte všetok obsah, ktorý máte, tým, že ho znížite na úroveň, ktorú dieťa môže pochopiť (to je dôvod, prečo je nevyhnutné, aby bol obsah čo najjednoduchší).

Keď sa táto akcia uskutoční, nakoniec pochopíme koncepty na hlbšej úrovni zjednodušiť vzťahy a prepojenia medzi nápadmi, Ak ste mali nejaký problém, začnete lepšie pochopiť oblasti, ktoré ste nerozumeli.

Druhá fáza: preskúmanie.

V prvej fáze budete nakoniec nájsť nedostatky vo vzdelávaní: dôležitý fakt, že ste skončili s chýbajúcim konceptom, ktorý nemôžete vysvetliť, alebo jednoducho s nápadmi, ktoré sa nemôžu spojiť správnym spôsobom. Táto spätná väzba je veľmi dôležitá na definovanie hraníc vedomostí, ktoré máte.

Odtiaľ je, keď sa naozaj začnete učiť. Teraz, keď viete, čo sa učíte, môžete sa vrátiť do študijného materiálu, kým ho nemôžete vysvetliť v základných pojmoch. Keď určite limity svojho porozumenia, vymedzite chyby a zvyšujete pravdepodobnosť úspechu pri aplikácii toho, čo ste sa naučili.

Tretia etapa: organizácia a zjednodušenie.

Teraz máte súbor ručne napísaných poznámok. Skontrolujte a uistite sa, že ste neskončili vrátane žargónu pôvodného materiálu. Usporiadajte ich spôsobom, ktorý sa podobá na jednoduchý a ovplyvnený príbeh, Prečítajte si nahlas Ak vysvetlenie nie je jednoduché a zdá sa byť mätúce, znamená to, že vaše pochopenie predmetu vyžaduje viac práce.

Štvrtá fáza: prenos.

Aj keď je to niečo dobrovoľné, keď máte istotu, že ste na túto tému pochopili, vysvetlite to inej osobe (ideálne niekoho, kto nie je v tejto oblasti skúsený). To by znamenalo konečný test vašich vedomostí a schopnosť, ktorú musíte prenášať.

Sledujte video: Ako si lepíte ucvičiť a zapamätat si 3 jednoduché kroky? Technika Feynmana.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: