Feynmani tehnika: õppige kõike neljas etapis

Feynmani tehnika: õppige kõike neljas etapis

Õppimine nõuab pühendumist, aega ja jõupingutusi. Lisaks sellele, kui soovite midagi uut õppida, peate õppima õiges suunas, sest alati on oht, et teadmised ei ole samamoodi samastatud ja me ei võta midagi õppimist.

Niisiis, milline oleks ideaalne meetod olemasolevate teadmiste puuduste väljaselgitamiseks ja integreeritud õppe teostamiseks? Alternatiiv, mis võib teile tunduda huvitav, on tuntud kui Feynmani tehnikaA õppe meetod, mis põhineb vaimse väljatöötatud mudelit Ameerika füüsik Richard Feynman, Nobeli preemia 1965. Me kokku samme selle meetodi järgmistes punktides.

Esimene etapp: lapse õpetamine.

Võtke paberitükk ja kirjutage üles ülaosas see teema, mida soovite õppida. Hiljem lihtsustage kogu sisu, vähendades seda tasemele, mida laps võib aru saada (sellepärast on oluline hoida sisu nii lihtne kui võimalik).

Kui see tegevus viiakse läbi, jõuame lõpuks mõista kontseptsioonid sügavamale tasemele lisaks ideede suhteid ja seoseid lihtsustada. Kui teil oli mingi raskusi, hakkate mõistma paremini neid valdkondi, mida te ei saanud aru.

Teine etapp: ülevaade.

Esimeses etapis alati sa lõpuks leida vigu õppimine: oluline asjaolu sa sattus ignoreerides mõiste, mis ei suutnud seletada või lihtsalt ideed, mida ei saa ühendada õigesti. See tagasiside on teie teadmiste piirangute määratlemisel väga oluline.

Siit saate teada, kui hakkate õppima. Nüüd, kui tead, mida õpid, võite õppematerjalile tagasi pöörduda, kuni saate seda põhitingimustes selgitada. Kui määratlete oma mõistuse piirid, piiritlete vead ja suurendate edukuse tõenäosust õpitulemuste rakendamisel.

Kolmas etapp: korraldada ja lihtsustada.

Nüüd on teil käsitsi kirjutatud märkmeid. Kontrollige ja veenduge, et te ei jõudnud lõpuks originaalmaterjali žargoonile. Korraldage need viisil, mis sarnaneb lihtsa ja mõjutatava luga. Loe valjusti Kui selgitused ei ole lihtsad ja tunduvad segane, on see märge selle kohta, et teie arusaam sellest teemast nõuab rohkem tööd.

Neljas etapp: edastage.

Kuigi see on midagi vabatahtlikku, kui teil on kindel, et teie arusaam sellest teema kohta, selgitage seda teisele isikule (ideaaljuhul isik, kes on selle teema kogemusteta). See tähendaks teie teadmiste lõplikku testimist ja võime seda edastada.

Vaata videot: Õppige kiiremini Feynmani tehnikaga

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: