Duyarlılık, birkaç hediye

Duyarlılık, birkaç hediye

Víctor Hugo neden Víctor Hugo idi? Ya da Tolstoy, Miguel Cervantes, Goethe ve Kafka yazdıklarını nasıl yazdılar? Bu adamlar nasıl oldu Birçok insan duygularını, durumlarını ve duygularını ifade etme yeteneği böyle canlı ve dönüştürücü bir şekilde?

Sayısız kez cevap aradım. Belki de bazı özel yeteneğine sahip, ya da sadece her şeyin sıkı çalışmanın sonucu oldu? Büyük bir arkadaşım bana bir kez söyledi duyarlılık büyük fark oldu Büyük yazarlar ve "sıradan" insanlar arasında. Ve bu ifade bana oldukça ikna edici görünüyordu.

Örneğin, çok az insan yazabilme yeteneğine sahiptir Büyük umutlar. Sadece keskin ve Dickens ruhu gerçekçi insan ilişkileri ve farklı sosyal gerçeklerden insanların etkileşim yolları böyle anlama yeteneğine sahip gibi son derece hassas.

o teklif edildiği hallerde neredeyse tüm (ben o Nietzsche'nin fikirleri nedeniyle duymuş şüpheli, dünyaya kesin bir duyarlılıkla başka) yeterli çaba ve özveri ile herhangi bir birey alabilirsiniz belli emdirilmiş sağduyu söz konusudur ve örneğin, harika bir klasik yaz. Ama bütün gücümle, duygusal boyutu ve derinliği hakkında bir kitap yazma yeteneğine beş canlı ruhlar vardır şüphe Suç ve CezaDostoevsky tarafından.

Bu bir hediyedir: duyarlılık armağanı. Çok az insan var. ortalama ve çok çaba üstünde bir hassasiyet vurgulanan yazarların önemli bir bölümü. Sen duyarlılık, tek başına, her yerde yol açmaz olarak çaba önemli olduğunu inkar edemeyiz. Ama çaba yanında asla unutulmayacaktır harika yazarlar, klasikler, o, biz onlar saçma duyarlılığı olan emin olabilir. Dahası, eminim ki pek çoğu bu nedenle mutsuz.

Duyarlılığın, karmaşık ve acı dolu bir hayattan doğduğu söylenir. Salinger, büyük bir hassasiyetle biri, şiir sayısız şairi etkilemiştir sıkıcı ve ortak yaşamın, bir örnek olarak Walt Whitman, belki de en büyük Amerikan şairi, alıntı bu ifadeye anlaşmazlık içindedir.

Bizler, ortak bir duyarlılığa sahip olan faniler, okumaya ve bu yazarların büyük armağanlarına sahip olmaktan başka çareleri yok.

Videoyu izle: Tanımadığım İnsanların Bayramını Kutladım ve Hediye Verdim -Sosyal Deney- (Nevşehir)

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: