Chinampa: vana põllutustehnika hävimisohus

Chinampa: vana põllutustehnika hävimisohus

Kui päike loojub, märkides ära teised lõpuks lõuna Mexico City, rühma talupojad lookleb viis läbi kitsaste kanalite täis vettinud karjamaad pakkuda päeva toodangut. On jaanuaril keset kuiva hooajal, kuid nõlvadel need ebatasasel maastikul võib täheldada reguleerivad salati ja spinati väljad vahel laguunide Xochimilco.

Ajalooline taust põllumajandusel kinapõppes.

San Gregorio AtlapulcoÜhenduse kuuluvate Xochimilco Mexico City on üks viimase bastionid, mida kord esindatud kohaliku majanduse jaoks chinampa mõiste. Asteekide tsivilisatsiooni kõrgusel Chinamapi majandus võimaldas säilitada kuni poolteist miljonit inimest mida praegu tuntakse Mehhiko oru järgi.

Mexica Lake Texcoco valis kohas, kus nad tõstaks Tenochtitlani, kus oleks ehitada majesteetlik püramiide ​​ja pakuksid pealinnaks asteegid. Kuid see koht oli tihedalt seotud ka kinapastide kompleksse süsteemiga.

Chinampa praegu osa agrotööstusalastele kompleks, mis jääb üks suurimaid linnu maailmas.

"Põhimõtteliselt anname väljad toota aastaringselt. Mis on koristatud sõltub sellest, mida me külvame, "ütleb üks põllumajandustootja San Gregorio, tema nimi on José Alfredo Camacho. "Spinat võtab poolteist kuud, redise kuus. See kõik sõltub külvikorra otsustatakse, "lisab ta töötades ühes väljad kõrval oma venda.

Jaime Fernandez, üks paljudest sadamatöölised, kes vastutab tuues toote laevade üleandmiseks veoauto, on ainult kolm pühad aastas: iseseisvuspäeval, päeval surnud ja jõulude ajal.

Chinamapi majandus.

Iga päev kogu aasta jooksul keskmiselt 80 tonni köögivilju laaditakse nelja veoauto gruppi Nad ootavad Pixcalli kanali serva. San Gregorio Atlapulco tundub, et saagikoristus ei lõpeta kunagi. "Chinampas võib olla hea äri, kui te neid töötate," ütleb José.

San Gregorio asub vaid poole tunni kaugusel Kesk de Abastos, hulgimüügiturul suurim Mexico City, nii müüdavate toodete siin on ületamatu küsimus värskuse. The chinamperos Samuti püüavad nad viia põllukultuuride vahetult enne traditsiooniline hooaja teatavate põllukultuuride, samuti saada kõrgemad hinnad.

Põllud, 15 x 80 meetrit, on väga viljakad ja koristus on tavaliselt üsna kõrge. Kuid toodetelt saadud makse ei ole kõrge. Hinnangute kohaselt Camacho, kes on kokku 12 Chinampas kõik need väljad keskmine suurus toodab tulu US $ 32,000 aastas.

Kanalitel on kaks eesmärki: transportida toodet ja istandike niisutada. Seepärast on need olulised ja võimaldavad sageli üksnes väikeste paatide kaudu istandikele juurdepääsu. Nad on pidevalt süvendatud ja koos chilacastle (A taim, mis on moodustatud pinnal ja toimiv sõnnik) valatakse väljad.

See võiks pidada chinampa nagu suletud ahela ökosüsteemide, fikseeritud järve voodid tohutu rida ahjujoteid.

"Ahuejote (Salix bonplandiana) on ainus puu, mis suudab niisugust niisugust vastu pidada, "ütleb Gustavo Camacho. "Nad hoiavad panku kanalites kindlalt. Et chinampa peate esmalt teha ruumist oksad ja istutusmaterjali ahuejotes vees. Pärast seda koht on täidetud muda ja veeliillidega, "lisab ta. Kuigi see jõuab hoiatuseni: "keegi ei tee enam chinampase".

Väljasuremisohus.

San Gregorio Atlapulco ja naabruses asuva San Luis Tlaxialtemalco on kaks viimase 14 kogukondadele, kelle põllumajandus põhineb iidse tehnika chinampa.

Ära veekihtide Megalopolise põhjustatud maapinna vajumine lõppenud kallutades märgala, mille tulemusena, et kanalite kõrgeima valdkondades keemiline lõpus chinampa madalama valdkondades täiesti üleujutatud veega. Kui kanalite väljad on kuivatatud, nad kiiresti söödud valglinnastumise mis ei jäta kolmas.

"Me võiks lõpetada toimetulekutoetuse probleem meie enda, ilma pöörduvad valitsuse ja rakendamisega tammide kaskaadi nagu Hiina teha riisipõldude, kuid see nõuab ühiseid jõupingutusi, et on väga keeruline korraldada" ütleb Gustavo. "See süsteem võtaks mõned inimesed oma valdkondadest, nii et nad ei nõustu. Aga kui asjad endiseks, majanduse chinampa lõpuks kaduda paar aastakümmet. "

Vaata videot: Chinampa (kodu mudel)

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: