Brian Dettmer tarafından kitaplarla yapılan harika heykeller

Brian Dettmer tarafından kitaplarla yapılan harika heykeller

Kitaplar ile çalışmaya geldiğinde, Brian Dettmer ana referanslardan biridir. Ancak, bu sanatçı onları yazmaz, ancak onları biçimlendirir. Bir kitabın bize inanılmaz dünyalar hayal etmesini sağlayabildiğini ve Dettmer'ın bunu tam anlamıyla aldığını, tüm hacimleri manzaralara, şehirlere ve harika karakterlere dönüştürdüğünü söylüyorlar.

Çok keskin cerrahi aletler ve pek çok sabırla, sanatçı her tür kitapta etkileyici heykellere hayat veriyor. Neyse ki, edebiyat severler için eserlerde kullanılan eserler, güncel olmayan ve akademik değeri olmayan, ansiklopedi ve eski sözlüklerdir.

Heykelleri Amerikan Birliği'nin çeşitli eyaletlerinde ve yurtdışında New York'taki Sanat ve Tasarım Müzesi (MAD) gibi kurumlarda sergilendi; Chicago Kültür Merkezi; Smithsonian Enstitüsü'nün Renwick Galerisi; Yüksek Müze; Gürcistan Çağdaş Sanat Müzesi ve Virginia Çağdaş Sanat Müzesi. 2014 yılında, Brian Dettmer, İtalya'nın Cecina kentindeki Hermann Geiger Vakfı'nda on yıllık bir retrospektifin konusuydu.

Sanatçının heykelleri, Smithsonian Amerikan Sanat Müzesi, Yale Üniversitesi Sanat Galerisi ve Yüksek Müze de dahil olmak üzere birçok önemli kurumun daimi koleksiyonunda bulunabilir.

2014 yılında TEDYouth için yaptığı çalışma hakkında bir sunum yaptı (İspanyolca altyazıları etkinleştirebilirsiniz).

Dettmer'in çalışması sadece atılan kitapları geri dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda onları gerçek sanat eserlerinde ölümsüzleştirir. Bazı çalışmalarına bir göz atın.

Görüntüleri Brian Dettmer

Videoyu izle: Brian Dettmer: Eski kitaplar karmaşık sanat olarak yeniden doğdu

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: