Brasiilia battis hakkas inimverest toituma

Brasiilia battis hakkas inimverest toituma

Pernambuco föderaalse ülikoolist pärit Brasiilia teadlaste rühm leidsid selle esimest korda endeemilise nahkhiire liik on hakanud sööma inimverest piirkonnas. Enne seda teavet eeldati, et loom ainult tarbis linnu verd.

Uuring viidi läbi Catimbau rahvuspargis, mis asub umbes 300 kilomeetri kaugusel Recife'i linnas. Uurijad kogusid ja analüüsisid 70 sorti proove liigist Diphylla ecaudata (hainev jalgadega vampiir-nahkhiired), mis suudavad 15 proovi DNA-d eraldada, millest kolmel avastati inimverest jäljed, mis on segatud lindude omaga. Ajakirjas ilmus uurimistöö artikkel Chiropterological Act, mis on spetsialiseerunud nahkhiired.

"Oleme üsna üllatunud. See on liik, mis Mul ei olnud füsioloogilist kohanemist imetajate verest sööta"Ütles teadlane Enrico Bernard New Scientistile. Professori sõnul on see nahkhiirte tüüp, mida tavaliselt tarbib, lindude veri rasvasisaldus, samas kui imetajatel on proteiiniga paksem ja rikkam.

Toidu muutused

Vastavalt teadlaste hüpoteesile on see loomade söötmise muutus seotud piirkonna toidupuudusega, mida on soodustanud inimeste ja nende kodustatud loomade esinemine. "See selgitab meie proovides kana veri segu inimestega", ütleb uuring.

See avastus toob esile mitu muret: peamiselt rünnakud ja haiguste levik. See pole midagi enneolematut. Aastal 2005 mõjutas nende vampiiri nahkhiirte ülerahvatus Maranjoni riigi põhjapoolset rannikut ja põhjustas marutaudi puhangu, mis lõppesid 20 inimesega. Sümptomiteks olid palavik ja toitumisraskused.

Loomulikult hoitakse selle liigi elupaika Texase lõunaosas ja Ida-Mehhikos, Venetsueelas, Peruus ja Ida-Brasiilias.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: