Bob Fletcher, kana südamega kangelane

Bob Fletcher, kana südamega kangelane

Kell loendati 7. detsembril 1941 kell 8.00, kui Jaapani sõjavägi tegi rünnaku Oahu saare Hawaii saarele Pearl Harbouris asuva USA mereväebaasi kohta. Sellel traagilisel hommikul kaotasid 2400 sõdurit, 18 sõjaväelast või raskeid kahjustusi ning 188 lennukit lammutati. Üllatuslik rünnak tähendas Kagu-Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas levinud sõjalist kampaaniat.

Järgnevatel nädalatel langesid Guam, Wake'i saarte ja Filipiinide USA-alad Jaapani kätes. Sama saatus täidetud Briti ülemused nagu Hong Kong, Singapur, Malaya (regioon praegu kuulub Malaisia), Birma, Tai ja Hollandi-India (osa sellest, mis on praegu tuntud kui Indoneesia).

Jaapan konfiskeeris territooriumi pärast territooriumi, vallutamise hirmus, mis tundus peatamatu. Kes oleks järgmine? Austraalias või Ameerika Ühendriikide idarannikul? Kui suur osa Vaikse ookeani laevastiku hävitati või Pearl Harboris kasutusest kõrvaldatud, oli läänepoolse territooriumi sissetung Ameerika Ühendriikides väga tõeline ja hirmutav võimalus.

Jaapanlased, kes olid ebaõiglaselt süüdistatud.

Pearl Harbori rünnakule järgnenud gringo hüsteria ohvriks oli Jaapani ameerika perekond, kes elas Ida rannikul. Enamik neist oli sisserändajate järeltulijad, kes elasid 1860. aastate kümnendil Ameerika Ühendriikides, seega olid nende sidemed esivanematega väga nõrgad.

Kuid väike küsimus: veebruaris 1942 kirjutas Ameerika Ühendriikide president Franklin D. Roosevelt alla kommenteerimisasutus 9066lubades armee määrata kogu California osariik, samuti mõned Arizona, Washingtoni ja Oregoni piirkonnad kui "sõjavööndid", kus "keegi võiks välja jätta" Selle otsuse tõttu 110 000 Jaapani sisserändajat ja Jaapani-Ameerika kodanikku olid sunnitud oma kodudest lahkuma ja transpordima rahvusvahelistesse laagritesse eemal oma elukohast.

Sõja käigus püsisid need vangid pidevalt relvastatud valvurite poolt. Täna tundub see nagu suurim ümberpaiknemine USA ajaloos.

Inspektor Bob Fletcher.

1942. aasta veebruaris teatas ajakirja San Francisco Examiner pealkiri "KÕIK JAPANESE ON KALIFORNIAS!" Sunniviisiline internatsioon oli Ameerika rahva hulgas populaarne lahendus, kuid üks mees hirmutas neid inimesi, me rääkisime 33-aastane põllumajanduse inspektor nimega Bob Fletcher, kellel oli tihedad suhted paljude Jaapani ameeriklastega Kesk-orus, põllumajandusküsimustes California osariigis.

Nende kogukondade hulgas olid pered, kes töötasid maad kolme põlvkonna jaoks. Kui ei oleks võimalik maksta arveid sisserändajate laagrite arreteerimisel, võisid nad riskida, et nad kaotavad kõik, mis nad on saavutanud.

Üks neist Jaapani ameeriklasest, kellega Fletcheril oli väga lähedased suhted, oli põllumajandustootja nimega Al Tsukamoto. Ajal, mil uudised hakkas avalikustatakse telefoni postid linna forint lähedal Sacramento, kõik Jaapani-ameeriklased kästi aru rongijaama Elk Grove tuleb üle interneeritute laagrites , ja siis Tsukamoto palus Fletcherit kasuks.

Kaks nende naabritest, Okamoto perekond ja Nitta otsisid inimest, kes haldasid oma talumajapidamise ajal internatuuri. Nad pakkusid Fletcherile talumajapidamiste juhtimist, raamatupidamisarvestuse pidamist ja arve tasumist, kui pere oli eemal ja vastutasuks suutis ta oma töö eest kogu kasumit hoida..

Mehe aadlikkus.

Fletcher oli üles kasvanud pähkel talus ja Suure depressiooni ajal oli ta vastutav virsiku viljaaia haldamise eest. Kuid tal puudus kogemus Flame Tokay viinamarjade kasvatamiseks, peamine põllumajandustootjate põllukultuur. Sellest hoolimata tundis ta hämmingus, et head inimesed nagu Okamoto ja Nitta võivad kaotada kõik, nii et ta nõustus taotluse rahuldamisega.

Hiljem, kui ka Tsukamoto tegi otsuse oma talu lahkumiseks kellegi teise käest, Fletcher nõustus kolme rajatise üle võtma. Ta lahkus oma töösse põllumajanduse inspektorina ja kolis Tsukamoto talu kennelisse. Al kutsus Fletcherit oma koju minema, kuid ta tundis veidi ebamugavalt ideega elada selles kohas, kui Tsukamoto seda ei suutnud, nii et ta jäi selle väikese maja juurde.

Looja?

Kindlasti tundis Fletcher mingil hetkel mõelnud, miks ta selle probleemi sai, sest varsti Ma teenin istandike eest hoolitsemiseks 18 tundi maasikadest, murakadest, Tokay viinamarjadest, oliivipuudest ja marjadest – umbes 100 aakri suurune toodang. Lisaks kõigele sellele tööle tuli tal ka pidevalt kritiseerida naabreid, enim heakskiidetud sunniviisiliste sisserändajate ja pidas Fletcherit mingi reetur.

Ühel juhul jätsid ta kitsalt vastamata ja tabas kuuli, kui võõras tuli Tsukamoto stabiilsena, kui ta oli sees. Kuid see kahekordistas jõupingutusi, hävis naabreid ja suutis säilitada talud kuni sõja lõpuni, sisserändajate laagrid suleti ja pered suutsid oma kodudesse tagasi pöörduda.

Of 2000 Jaapani ja Jaapani ameeriklased, kes elasid enne sõda Florini läheduses, saatsid konflikti pärast vaid 400 inimest. Teised kaotasid oma kodud ja talud, mõni neist osteti väljaostuvõimalusena ja teised lihtsalt laagrites hoiti.

Tere tulemast, sõbrad.

Kui Nitta, Okamoto ja Tsukamoto naasisid Florínisse, tegid nad seda väga väikeste ootustega. Kuid need, mida nad leidsid, olid midagi täiesti ootamatut: nende majad ja talud puutumata ja Bob Fletcher üle kultuuride üle. Ta oli abielus oma naise Teresaga, kes aitas tal talusid pidada.

Isegi pärast abielu ei liikunud Fletcherid Tsukamoto maja poole, mis oleks olnud palju mugavam kui paari maja. Ja see on see, et see tegi nad halvaks, sest Teresa selgitas hiljem, "see oli nende maja".

Perekonnad leidsid ka uue üllatuse, kui nad tagastavad: raha pangas. Nende kolme pereliikme Bob Fletcheriga saavutatud kokkulepe oli, et kui tal oleks põllumajandusettevõtteid juhtida, võiks ta kasumit oma töö eest tasuda. Kuid lõpuks otsustas ta jagada sissetulekut ja hoiustada pool kõigest, mida ta pangas teenis, koguma intresse ja võimaldama neil uuesti oma elu alustada..

Armuline sõprus.

Bob Fletcher oli kindlasti oma põllumajandustootja tööd, sest pärast sõda sai ta ranš, kus ta külvatas heina ja tõstis veiseid. Ta liitus Florín tuleosakonnaga vabatahtlikuna, kus ta teenis kümneid aastaid tuleohvitserina. Ta lahkus 1974. aastal ja elas kuni 101-aastaseks saamiseni. Tema 100. sünnipäeval korraldas oma pere juulis 2011 suur sünnipäev.

Teresa, tema 66-aastaselt naine, oli tema kõrval, samuti tema poeg, 3 lapselast ja 5 prohvet-lapselast. Tuli ka palju Okamotos, Nittas ja Tsukamotos. Ja kuigi Bob Fletcher ei taotlenud kunagi sõja ajal neid inimesi aitama, rääkisid nad lugu.

"Meil oli 14 aakrit leegioni Tokai viinamarju, mis oleks kadunud, kui Bob ei oleks võtnud laeva," ütles Doris Taketa intervjuule Sacramento Bee. See naine oli 12 aastat vana, kui tema perekond saadeti Arkansase internaatlaagrisse.

Fletcher rääkis, et Jaapani kogukond, kes sel ajal Ühendriikides elas, oli nagu igaüks teine, ja oli selge, et neil pole Pearl Harbouriga midagi pistmist.

Vaata videot: Püsimus: märja laupäev – augusti kuum

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: