Benito Mussolini tarafından unutulan ailenin trajik kaderi

Benito Mussolini tarafından unutulan ailenin trajik kaderi

1912 yılıydı ve Benito Mussolini adlı genç bir siyasal aktivistin editörlük saflarına katıldı. Avanti!İtalyan Sosyalist Partisi'nin gazetesi. 1914'te Büyük Savaş'ın başlangıcına kadar yayın yapmaya devam etti, o zaman İtalya'dan sonra tarafsız olanın çatışmaya girip girmemesi gerektiği konusundaki tartışma nedeniyle partiden ayrıldı.

Mussolini müdahale lehine oldu, ancak Parti ülkeyi savaştan çıkarmak istedi. Mussolini istifa etti Avanti! ve kendi gazetesini oluşturma planlarını başlattı, Il Popolo d'Italia.

Ancak, proje paraya ihtiyaç duydu ve Mussolini buna sahip değildi. Onun serveti için, hırsını finanse edebilecek bir kadınla ilişkiye girdi – Ida Irene DalserMilano'da bir güzellik salonu sahibi. Çift kısa zamanda sunağa geldi; Dalser odayı sattı ve Mussolini'nin gazetesini başlatmak için ihtiyaç duyduğu parayı almak için mücevherlerini piyonladı. 1915'te kadın en büyük oğlu Benito Albino Mussolini'yi doğurdu..

Benito Jr., Mussolini ailesiden ayrıldığında sadece bir aylıktı. O başka bir kadınla evlendi Rachele Guidigörünüşe göre Ida'ı boşanmadan.

Diktatörün yükselişi.

İtalya 1915'teki savaşa dahil olduğunda, Benito Mussolini orduya katıldı ve çatışmalar siyasete döndükten sonra, 1921'de Ulusal Faşist Parti'yi kurdu. O Aynı yıl İtalyan Parlamentosu'na seçildi ve 1922 yılında Başbakan ona atama kral zorlamak için Roma ile Mart ayında bir paramiliter faşist 25.000 (Kara gömlekliler olarak bilinen çoğu suçluları) önderlik etti. Takip eden yıllarda İtalya'nın demokratik kurumlarını ortadan kaldırmak için görevini kullandı ve ülkeyi olduğu yerde bir polis devletine dönüştürmek Il Duce (Lider)

Kökleri gücünü yaymak gibi, Mussolini 1933. Duce, ikinci eşi, Rachele Almanya'da iktidara geldi Rusya'da Joseph Stalin ve Adolf Hitler, o rakip bir kişilik kült yarattı, ve oğulları vardı İdeal faşist ailesinin, biraz Ida Dalser o Mussolini'nin karısı olduğunu dinlemek kim kimseye, dört rüzgara ilan etmeye hazır olduğu gerçeği ve annesi tarafından karışıktı bir görev olarak millete takdim onun En büyük oğlu, hiç kimsenin duymadığı genç bir adam.

Sorumsuz ve acımasız bir baba.

onlar güç birlikte hareket eğer düşmanlarını yine onu iktidardan uzaklaştırmak için yeterli vardı Mussolini ve bir baba olarak sorumsuzluk hakkında bigamy haberler, görev süresinin ilk aşamalarında kendisini devirmek için yeterli olurdu. Fakat Ida Dalser'in yapmak için çok daha ciddi bir suçlaması vardı: Kadın Mussolini'nin Birinci Dünya Savaşı'na İtalya'nın girişini paniklemesinin tek sebebi olduğunu iddia etti: Fransız hükümeti ona rüşvet verdi. Doğruysa, suçlama, adamın ihanetten suçlu olduğu anlamına geliyordu.

Beklendiği gibi, Dalser ve Mussolini nezarethanede ve Benito Jr evlilik kayıtları, doğum belgesi ve Dalser ve oğlunu ilgili olabilecek şey yok etmek Faşist Partisi ajanları gönderdi.

Ama Dalser eşi ve oğlu olarak Benito Jr ve hem destek sunan vaadi olarak tanınan 1915 yılında Mussolini tarafından imzalanan bu iki yeminli arasında, bazı karanlık belgeler unuttum. Başka bir 1916 belgesi, Mussolini'den, hiç yapmadığı destek vaatlerini onurlandırmasını ister.

Ida Dalser ve Benito Mussolini oğlu'nun kaderi.

1926’ların başlarında bile, Ida Dalser çeşitli faşist devlet görevlileri aracılığıyla davasına baskı yapmaya devam etti. O yıl 1937'ye kadar çeşitli çılgın ilticaların ilkinde tutuklandı ve kilitlendi.Görünüşe göre bir felçten öldüğünde.

Benito Jr. marjinal olarak biraz daha iyiydi. Annesi hapsedildiğinde 11 yaşındaydı. Öldüklerini söyleyerek ona yalan söylediler ve onu engelliler için bir huzurevinde yaşamaya gönderdi. 15 yaşına geldiğinde, Faşist Partinin bir subayı onu kabul etti ve ona yeni bir soyadı verdi. Çocuk gerekli yaşta ulaştığında, üniversiteye gitti ve II. Dünya Savaşı patlak verdiği zaman, İtalyan Donanmasına katıldı.

Her ne kadar annesi Mussolini'nin oğlu olduğunu söylemeyi bırakmak için yıllarca uyarılmış olsa da, annesinin yaptığı gibi, asla itaat etmedi.

Annesiyle aynı şekilde genç adam, 1942 yılının Temmuz ayında öldüğü bir akıl hastanesinde tutuklandı ve kilitlendi.. Ölüm sebebi ile ilgili versiyonlar çeşitlilik gösteriyor: bazıları “komaya neden olan enjeksiyonlar” ile öldürüldüğünü söylüyor, diğerleri ise elektrik çarpması tedavisinde öldü. Her halükarda, aileye savaşta öldüğü söylendi. Kesin olarak kesin bir şekilde silme girişiminde, çok kötü bir cenaze töreni yapıldı ve işaretsiz bir mezara gömüldü.

Mussolini'nin düşüşü.

Il Duce, diğer dünyadaki oğluyla çok erken tanışacaktı.Müttefiklerin Temmuz 1943'te Sicilya'yı işgal etmelerinden iki hafta sonra Mussolini görevden alındı ​​ve tutuklandı, bu noktada İtalyan hükümeti Müttefiklerle teslim olma şartı konusunda müzakerelere başladı.

İki ay sonra, bir Nazi komutası Mussolini'yi hapsedilmesinden kurtardı ve Almanya'nın işgal ettiği İtalya'nın kuzey bölgesinde bir kukla devletin lideri olarak görevlendirdi. Orada, Müttefiklerin İtalya'dan son Almanları kovması ve kukla devletin çöktüğü Nisan 1945'e kadar kaldı.

Mussolini ve sevgilisi Clara Petacci adında bir kadın, İsviçre'ye kaçmaya çalışırken İtalyan gerillaları tarafından esir alındı. Ertesi gün bir atış ekibi onları idam etti. İki gün sonra, Hitler Berlin sığınağında intihar etti. Bir hafta içinde, Avrupa'da savaş bitti.

Diğer ilgi alanları.

Ida Dalser'in 1926'da tutuklanmasından önce, kız kardeşi Mussolini ile olan ilişkilerinin bazı aşk mektuplarını ve diğer belgelerini vermiş, kız kardeşi, onları doldurulmuş bir kuşun içine saklamıştı. Belgeler 75 yıl boyunca bir akrabasından diğerine aktarıldı, Marco Zeni adında bir gazeteci, Dalser'in 88 yaşındaki bir yeğeni tarafından 2001 yılında, bazılarının hala kuşun içinde saklı olan belgeleri teslim etmek için temasa geçmesine kadar.

Bu makalelerde yer alan ipuçları, Zeni'nin Mussolini ajanları tarafından yok edilmemiş olan geriye kalan belgelerin ortaya çıkarılmasına yardımcı oldu. O zamandan beri Ida Dalser ve Benito Jr. çok sayıda makale, kitap, televizyon belgeseli ve bir film için önemliydi.

Mussolini'nin ikinci eşi Rachele, savaşı sürdürmeyi başardı. 1960'larda Predappio'da hem turistler hem de neo-faşistler tarafından popüler olan bir makarna restoranı açtı. 1979'da ölümünden kısa bir süre önce verdi.

Videoyu izle: Benito Mussolini – Tarihe Damga Vuran 10 Sözü

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: